خواص و مضرات آلو بخارا در طب سنتی همراه عکس

آلو بخارا در طب سنتی,خواص آلو بخارا در طب سنتی,آلو بخارا طب سنتی,خواص آلو بخارا از نظر طب سنتی,خواص آلو بخارا,خواص آلو بخارا در بارداری,خواص آلو بخارا برای زنان باردار,خواص آلو بخارایی,خواص آلو بخارا در دوران بارداری,خواص آلو بخارا برای پوست,خواص آلو بخارا در طب سنتی,خواص آلو بخارای خشک,خواص آلو بخارا خشک,خواص آلو بخارایی,خاصیت الو بخارا در بارداری,خواص آلو بخارا از نظر طب سنتی,فواید آلو بخارا خشک

آلو بخارا در طب سنتی , خواص آلو بخارا در طب سنتی , آلو بخارا طب سنتی , خواص آلو بخارا از نظر طب سنتی

در این مطلب از سایت جسارت به خواص و فواید انگور سیاه و دیابت را کنترل کردن می پردازیم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد.

امام رضا درباره مصرف آلو می فرمایند : آلوی تازه حرارت را خاموش و صفرا را تسکین می دهد و آلوی خشک خون را ساکن می کند و درد مهلک را آسان و از بین می برد .

آلو بخارا در طب سنتی

خواص آلو بخارا و چگونگی استفاده آن برای رفع سوء مزاج ؛ 1- آلوی بخارا خون را صاف کرده و خارش بدن را برطرف می کند. 2- برای رفع یبوست شدید عصاره خیسانده آنرا با تمبر هندی میل کنید. 3- جهت درمان پسوریازیس ، 30 گرم سنا و 25 گرم گل سرخ را با ده دانه آلوی بخارا جوشانده و صبح ناشتا میل نمایید . آلو بخارا یکی از گیاهان دارویی است که در طب سنتی بکار برده می شود و داراری مشخصات زیر است؛درختی از تیره گل سرخیان از دسته بادامیها، با گلهای سفید که گلهایش قبل از برگها در آغاز بهار ظاهر شوند و دارای انواع متعدد از قبیل آلوزرد، آلوسیاه، آلوبخارا، آلو- قیصی ، آلو- مویزی و آلو .

آلو بخارا در طب سنتی , خواص آلو بخارا در طب سنتی , آلو بخارا طب سنتی , خواص آلو بخارا از نظر طب سنتی

کسانی که در زندگی شکست‌هایی خورده‌اند و این شکست‌ها باعث ضعف عمومی بدن آنها شده است خوب است که از خیس کرده آلو صبح ناشتا استفاده کنند برای درمان ضعف عمومی بدن مناسب است.

خواص آلو بخارا در طب سنتی

یک دهایدرو فلاونول‏ به نام دی‏ هایدرو کمپفرید از چوب درونی آلو جدا شده است. در پوست آن در حدود 3 درصد تانن است و در میوه تازه آن مالیک اسید، سیتریک‏اسید، سوکسینیک اسید، سالیسیلیک اسید، و در حدود 4- 3 درصد ساکاروز و قندهای تبدیل‏ شده و 5- 4 درصد هیدرات های کربن وجود دارد. اگر خلط فاسد در بدن وجود نداشته باشد ملین نبوده و موجب قبض، حبس و یبوست می شود. هر یکصد گرم آن 66 کیلو کالری انرژی تولید می کند .

آلو بخارا در طب سنتی