ارتفاع میز و صندلی را متناسب با سن انتخاب کنید


اخبار روز


ارتفاع میز و صندلی را متناسب با سن انتخاب کنید

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

هر روزه مدلهای متنوعی از میز و صندلی اداری از صندلی جکدار گرفته تا صندلی برقی و هوشمند و میزهای ارزان قیمت تا گرانقیمت اداری طراحی و ساخته می شود که ما اغلب بدون توجه به تناسب آنها با سن و قدمان آنها را خریداری می کنیم.

طرز نشستن غلط

اغلب در خرید میز و صندلی اداری به ظاهر و قیمت آن توجه می کنیم و موضوع مهم تناسب ارتفاع آن با سن و قد را نادیده می گیریم. باید آگاه باشید که با انتخاب اندازه ی صحیح میز و صندلی، ضمن سلامت ستون‌ فقرات، سطح تمرکز در مدارس و محیطهای آموزشی و کاری نیز افزایش می‌یابد.
باید به این موضوع توجه داشته باشید که نشستن روی صندلیهای غیراستاندارد سبب می شود فشار زیادی روی ستون مهره ی کمری و پشتی وارد شده و در طولانی مدت موجب تخریب و آرتروز ستون مهره‌ ها ‌شود.
در این میان باید ارتفاع میز و صندلی از سطح زمین به گونه ای باشد که کف پا روی سطح زمین قرار گرفته و بر روی آن تقریبا عمود قرار بگیرد. صندلی جکدار یک نمونه ی خوب صندلی اداری است که می توانید ارتفاع آنرا تا رسیدن به سطح استاندارد تنظیم کنید.
اما طول نشیمنگاه صندلی هم بسیار مهم و در سلامت جسم تاثیر گذار است. طول آن باید متناسب با طول رانهای شما باشد که در غیر این صورت منجر به خم‌ شدن زانو و فاصله ی فرد از پشتی صندلی می شود که این طرز نشستن هم می تواند روی بدن تاثیر منفی بگذارد.
اما در زندگی مدرن امروزه  مردم در سنین مختلف بیشتر ساعات خود را پشت میز و صندلی سپری می کنند که عدم رعایت استاندارد در نشستن باعث می شود صدمات غیرقابل جبرانی به سلامت جسمی ما وارد بشود. شاید در این میان به این موضوع که ارتفاع میز و صندلی با سن و قد ارتباط دارد توجه نکرده باشید.
در جدول زیر تناسب ارتفاع میز و صندلی را با سن افراد در شش سایز مختلف مشاهده می کنید که در هنگام خرید باید این اندازه ‌ها را در نظر بگیرید:

جدول ارتفاع میز و صندلی

محصولات


ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.