امام جمعه بروجرد: رسیدن به اهداف در حوزه های مختلف از راه فرهنگ مقدور است


اخبار روز


امام جمعه بروجرد: رسیدن به اهداف در حوزه های مختلف از راه فرهنگ مقدور است

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


امام جمعه بروجرد:


رسیدن به اهداف در حوزه های مختلف

 از راه فرهنگ مقدور است


بروجرد - ایرنا - امام جمعه بروجرد گفت: فرهنگ بخش اساسی و بنیادین در جامعه محسوب شده ومسئولان باید زمینه و بسترکارهای فرهنگی را برای تحقق شعاراقتصاد مقاومتی اقدام و عمل فراهم کنند.
  حجت الاسلام والمسلمین حسن ترابی روز یکشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی بروجرد که در دفتر امام جمعه این شهرستان برگزار شد افزود: امروز رسیدن به اهداف در حوزه های مختلف از راه فرهنگ مقدور است.
وی با تاکید براینکه ریشه بسیاری از مشکلات اقتصادی در فرهنگ بوده اضافه کرد: با فرهنگ سازی وآگاهی بخشی درکاهش مصرف و جلوگیری از اسراف، پرهیز از تن پروری، داشتن وجدان کاری، تلاش و کوشش مضاعف، استفاده از کالا و تولیدات داخلی می توان زمینه را برای ایجاد اشتغال و بهبود وضعیت اقتصادی فراهم کرد.
امام جمعه بروجرد اظهارکرد:14 آبان ماه در کشور به عنوان فرهنگ عمومی جامعه، اصلاح فرهنگ و تلاش برای تغییر برخی باورهای نادرست مردم نامگذاری شده است.
حجت الاسلام والمسلمین ترابی ادامه داد: مشکلات اجتماعی با رفتارهای قهری و حاکمانه حل نشد و بر این اساس باید نگاه خود را به فرهنگ سازی تغییر دهیم زیرا ریشه بسیاری از مشکلات درامور فرهنگی است.
بگفته وی فرهنگ عمومی آموزگار، متن، کتاب و کلاس نداشته و به گستردگی جامعه بوده و تمامی باورها، رفتارها و آیین های مردم را در بر می گیرد و در برخی موارد نیز نیازمند اصلاح، تقویت وتغییراست.
امام جمعه بروجرد یادآور شد: کار شورای فرهنگ عمومی سیاست گذاری و رصد کردن فرهنگ جامعه است که شورای شهرستان بروجرد طرح های خوب و تاثیرگذاری را ارائه داده است.
حجت الاسلام والمسلمین ترابی با اشاره به برخی نقاط ضعف و قوت عزاداری های مردم بروجرد در دهه اول محرم گفت: امسال نقاط قوت در شهرستان بیشتر از سال های گذشته بوده که اجتماع عظیم مردم در روز عاشورا و مراسم شیرخوارگان حسینی نیز با شکوه خاصی برگزار شده که باید از این مهم برای سال های آینده الگوبرداری شود.


محصولات


ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.