امام جمعه بروجرد: زکات عملی صالح، که میوه درخت ایمان است


اخبار روز


امام جمعه بروجرد: زکات عملی صالح، که میوه درخت ایمان است

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


امام جمعه بروجرد:

زکات عملی صالح، که میوه درخت ایمان است


بروجرد- ایرنا- امام جمعه بروجرد گفت: زکات عملی صالح، که میوه درخت ایمان بوده و نپرداختن آن نشانه بی ایمانی وعدم اعتقاد به معاد است.
  به گزارش خبرنگار ایرنا حجت السلام والمسلمین حسن ترابی چهارشنبه در جلسه شورای زکات شهرستان بروجرد که در دفتر امام جمعه بروجرد شد افزود: بسیاری از مردم به معاد و روز قیامت اعتقاد داشته ولی این موضوع را باور ندارند و از حساب و کتاب روز قیامت غافل هستند.
وی اظهار کرد: کسانی که روز قیامت را باور نداشته نه خودشان به فقرا کمک و نه اجازه داده که دیگران این کار خیر را انجام دهند.
امام جمعه بروجرد با اشاره به اینکه نپرداختن زکات جرمش مانند خیانت به خدا است اضافه کرد: هیچکس با نپرداختن زکات به خدا خیانت نمی کند مگر انسان مشرک براین اساس افرادی که زکات مال خود را نداده در رده افراد مشرک قرار می گیرند.
حجت السلام والمسلمین ترابی بیان کرد: شهرستان بروجرد با 69 هزار هکتار زمین زراعی رتبه اول در استان و رتبه سوم را در کشور در بحث جمع آوری زکات کسب کرده که یکی از دلایل به دست آوردن این مهم اعتقادات راسخ مردم است.
وی ادامه داد:60 درصد زکات جمع آوری شده صرف کمک به فقرای همان روستا و40 درصد نیز برای عمران و آبادنی روستا با اولویت بازسازی و ساخت مساجد و حسینیه ها هزینه می شود.
مسئول دبیرخانه شورای زکات شهرستان بروجرد گفت: در 9 ماهه امسال مبلغ 6 میلیارد و 742 میلیون 790 هزار ریال زکات نقدی وغیر نقدی در شهرستان بروجرد جمع آوری شده است.
حجت السلام حسن سعیدی افزود: جمع کل زکات نقدی که جمع آوری شده مبلغ یک میلیارد و 642 میلیون و 890 هزار ریال می باشد.
وی اظهار کرد: 45 روحانی مبلغ زکات در 85 روستای شهرستان بروجرد کار تبلیغ زکات را برعهده دارند.
مسئول دبیرخانه شورای زکات بروجرد اضافه کرد: به همکاری وهماهنگی با شهرداری بروجرد پارکی به نام زکات نامگذاری خواهد شد.
رئیس کمیته امداد بروجرد نیز دراین جلسه گفت: در سال گذشته مردم بروجرد 35 میلیارد ریال به عنوان خیرات و صدقات به کمیته امداد بروجرد کمک کرده اند.
علی معظمی با اشاره به افزایش 103 درصدی صدقات در بروجرد نسبت به سال گذشته افزود: در طرح اکرام ایتام سالانه 10 میلیارد ریال جمع آوری و به حساب ایتام تحت پوشش واریز شده است.


محصولات


ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.