این داروهای گیاهی برای سرماخوردگی خوب است


اخبار روز


این داروهای گیاهی برای سرماخوردگی خوب است

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

یک نگاه کوچک به بیرون از خانه و از پنجره، به شما می گوید که باران و برف است که می بارد و این یعنی احتمال سرماخوردگی زیاد شده است.


سرماخوردگی


بسیاری از افراد که بدن ضعیف تری از سایرین دارند، مرتب در این فصل از سال سرما میخورند و به شدت اذیت می شوند و در زمستان کارشان می شود مراجعه به پزشک و خوردن انواع قصر و شربت و کپسول!

اما بد نیست در این میان کمی هم پزشکی سنتی و داروهای گیاهی بیندیشید.


داروهای گیاهی برای سرماخوردگی

 داروهای گیاهی برای رفع سرماخوردگی

-    دم کرده ی پونه کوهی و آویشن شیرازی در فصل زمستان، خاصیت ضد عفونی کنندگی دارد و می تواند سرماخوردگی عفونی را تا حد زیادی کاهش دهد. پیشنهاد می شود این دمنوش را با مقداری عسل مخلوط کنید و روزی چند بار میل کنید.
-    کدو حلوایی را بخار پز کنید و با مقداری پودر نبات و دارچین میل کنید. کدو حلوایی به دلیل اشتن ویتامیت E، C و بتاکاروتن که خاصیت ضد آنتی اکسیدانی دارند، برای سرماخوردگی بسیار مناسبند.
-    مصرف زنجبیل را در فصل زمستان افزایش دهید. زنجبیل به دلیل خاصیت ضد باکتری و ضد ویروسی می تواند تاثیر فوق العاده ای در پیشگیری از ابتلا به سرماخوردگی در فصول سرد داشته باشید. این گیاه دارویی می تواند سیستم ایمنی بدن را تقویتی کند و بدن شما را مقاوم!
-    چنانچه سرفه امان شما را بریده است، ریشه شیرین بیان را با مقداری آب، بجوشانید و با مقداری عسل مخلوط کنید و بنوشید، فوق العاده است.
-    از دیگر داروهای گیاهی برای درمان سرماخوردگی، جوشانده گیاهان اسطوخودوس، پونه، نعناع و آویشن می باشد. برای تهیه جوشانده این گیاهان بهتر است میزان مساوی از هر گیاه را در ظرفی ریخته و دو لیوان آب به آن اضافه کنید. پس از جوشیدن آن را در چندین نوبت بنوشید.
-    دانه ی را در یک لیوان آب گرم خیس کنید تا حالت ژله ای پیدا کند. سپس هر دو ساعت یکبار، یک قاشق غذاخوری ار آن را بخورید و دانه های به را در دهان نگه دارید و لعاب آن را قورت دهید و دانه ها را بجوید. این کار برای نرم کردن گلو و درمان سرفه بسیار موثر است.

راه های دیگری مانند نوشیدن آب پرتقال، قرقره کردن آب نمک و مصرف شلغم نیز در دمان و پیشگیری از سرماخوردگی بسیار موثر است، اما چنانچه راه حل های سنتی را برای درمان سرماخوردگی می پسندید، مصرف موارد فوق به کمک شما خواهند آمد.
محصولات


ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.