بوئینگ 777


اخبار روز


بوئینگ ۷۷۷

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

در پی سفارش 30 عدد بوئینگ 777 به کمپانی بوئینگ آمریکا، که قرار است طی ده سال آینده به ایران تحویل شده و وارد ناوگان هوایی کشور شود، نگاهی به این غول هواپیمایی می اندازیم.

بوئینگ 777 از هواپیماهای بسیار مدرن و به روز جهان محسوب می شود که با داشتن بدنه یی پهن و عریض و دو موتوره بودن یک هواپیمای ممتاز به شمار می رود.

بزرگترین ارابه های فرود هواپیماهای مسافربری که تا به حال ساخته شده اند، در هواپیمای بوئینگ 777 به کار برده شده است. به علاوه قدرتمندترین موتوری که تا به حال روی یک هواپیمای تجاری نصب شده، یعنی موتور B115-90GE در بوئینگ 777 به کار گرفته شده است.

بوئینگ 777

بوئینگ 777 نخستین هواپیمای مسافربری جهان محسوب می شود که تمام طراحی آن به وسیله ی پیشرفته ترین نرم افزارها صورت گرفته و هیچ گونه طراحی و محاسبات دستی نداشته است.

این هواپیمای غول پیکر قابلیت جای گرفتن تا 550 نفر مسافر را در خود داراست. و همین طور برد پرواز آن بین 10370 تا 17445 کیلومتر می باشد.

بوئینگ 777

از امتیازات دیگر این هواپیما ‏مجهز بودنش به سیستم معمولی ‏Control yoke‏ به جای سیستم ‏Side stick Controller‏ است که در هواپیماهای جنگنده با ‏فلای بای وایر و ایرباس‌های جدید مورد استفاده قرار گرفته‌است.

از دیگر امکانات ویژه ی این هواپیمای مدرن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کابین خلبان شیشه‌ای مجهز به نمایشگرهای کریستال مایع هانی ول
سیستم کنترل پرواز دیجیتال فلای بای وایر با قابلیت ‏برگشت به حالت دستی
سیستم‌های اویونیکی پیشرفته با قابلیت سازگاری با نرم‌افزارهای مختلف
کیف پروازی الکترونیکی ‏مجهز به رایانه‎ ‎
شبکه اویونیکی فیبر نوری
محصولات


ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.