تاثیر برخورد اول را جدی بگیرید


اخبار روز


تاثیر برخورد اول را جدی بگیرید

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

اولین برخورد ما با دیگران تاثیر ژرف در نهاد آنها دارد و تصویری جاودانه را از ما در ذهنشان حک میکند. این تاثیرات میتواند آغاز گر ارتباطی بزرگ و پایا باشند و یا به عکس فرصت های مناسب را برای ارتباطی موثر و مفید از چنگمان بیرون آورند. تحقیقات نشان می دهد که وضعیت لباس، آرایش مو، نوع زیورآلات وسایر ملزومات از قبیل عینک ،کلاه، نوع عطر، یا ادوکلن مصرفی و خلاصه آراستگی ظاهر حدود پنجاه و نه درصد در اولین تاثیری که بر دیگران می گذاریم نقش دارند و عوامل خارج از کنترل از قبیل، سن، قد و وزن، اگرچه بی تاثیر نیستند، اما از اهمیت کمتری برخوردارند.


برخورد اول

اجازه دهید با ارتباط سمبولیک لباس شروع کنیم. در منزل هر طور که میل دارید لباس بپوشید اما حتما در سرکار به ظاهر خود توجه داشته باشید و از ضوابطی پیوری کنید که اگرچه در جایی نوشته نشده اما واقعیت دارد و بر سازمان یا موسسه محل کار شما حاکم است. اگر هنوز به این امر توجه نکرده اید، نگاهی به افراد دورو بر خود بیندازید و اصول و قواعدی را برای خود تعیین کنید. هدف آن است که ظاهر شما با محیط کار و همکارانتان هماهنگ باشد. اگر قصد دارید در پست خود ارتقا یابید باید ظاهر خود را همانند کسانی بیارایید که قبلا این موفقیت را احراز کرده اند. اگر میل دارید به شرکت یا موسسه ی تازه ای منتقل شوید باید مانند کسانی لباس بپوشید که در حال حاضر در آن موسسه یا شرکت مشغول به کارند زیرا شباهت ظاخری وجوه مشترکی را بین شما و آنها پدید می آورد و در نتیجه شانس انتقال به آن موسسه یا ارتقا به آن مقام را افزایش می دهد. اگر مترصد هستید که در حرفه ی خود فردی با کفایت و کارآمد جلوه کنید. بهترین لباسی را که بودجه تان اجازه می دهد برای خود فراهم کنید ،اگرچه آراستگی ظاهر نمایانگر عملکرد، قابلیت و شایستگی در کارتان نیست اما معاشران در نخستین برخورد از روی سر و وضع شما به داوری می نشینند و اگر ظاهری آراسته نداشته باشید، این زحمت را به خود نمیدهند تا با معاشرت کنند و به شایستگی و شخصیت والایتان پی ببرند.


برخورد اول

تغییرات فیزیولوژی که بتواند بیشترین تاثیر را در برخورد اول بگذارد و توجه و احترام دیگران را به سوی ماجلب کند عبارت است از حرکت آرام دو دست، صاف ایستادن و نشستن، سر را بالا نگاهداشتن، نگاهی ثابت و نافذ داشتن، آرواره سس و نرم و حالت چهره ای که نمایانگر احساسات درونی باشد. لبخند را فراموش نکنید مگر آنکه کاملا نادرست باشد، یک لبخند خالصانه موجب ترشح ماده ای شیمیایی موسوم به آندروفین می شود و نیرویی سرشار از شادمانی را در سیستم بدن ایجاد می کند.

هنگامی که فردی را برای اولین بار ملاقات می کنید و یا کسی را ملاقات می کنید که مدت ها از او بی اطلاع بوده اید، با آنها دست بدهید. این ارتباط جسمانی فضایی آکنده از مهر و صفا را برای گفت و شنودی دوستانه می گشاید . همچنین به هنگام خداحافظی، با حالت چهره نشان دهید که از ته دل از ملاقات با فرد دیگر خرسندید و به این ترتیب رابطه ی صمیمانه ای را برای ارتباطات بیشتر پایه گذاری کنید.


محصولات


ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.