ترابرد پذیری و مزایای آن


اخبار روز


ترابرد پذیری و مزایای آن

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

فرآیندی که طی آن تمامی مشترکین اپراتور های خطوط مختلف تلفن های همراه بدون تغییر در پیش شماره یا شماره ی اصلی سیم کارت تعویض نمایند را ترابردپذیری گویند. این طرح در 80 کشور جهان مورد اجرا قرار گرفته است که حدود 15 سال به طول انجامیده است. در کشور ایران هر سه اپراتور کشور مجبور به اجرای این طرح می باشند. در 29 فروردین سال 95 هزینه های اجرای این طرح برای هر اپراتور مشخص شد و هر اپراتوری که بر روی اپراتور دیگر منتقل می شود باید مبلغ ده هزار تومان را به اپراتور پایه پرداخت کند و همینطور اپراتور پذیرا 5 هزار تومان جهت این جابه جایی دریافت می کند. مجموعا کل هرینه ای که جهت این جابه جایی رد و بدل می شود 5 هزار تومان است.

ترابرد پذیری

مدت زمانی که برای این جابه جایی طول میکشد حداکثر 5 دقیقه می باشد. در صورتی که شش ماه هیچ گونه مکالمه و تراکنشی در مشترک منتقل شده, صورت نگیرد اپراتور پذیرا می تواند جا به جایی را باز گرداند اما اجازه انتقال به اپراتور دیگری را ندارد. بنا براین است که اظلاع رسانی به وسیله سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در طول یک هفته صورت پذیرد. طی این یک هفته هیچ کدام از اپراتورها حق تبلیغات ندارند. پس از این یک هفته اجازه تبلیغات صادر میشود. اگر با اپراتور خود مشکل دارید, می توانید با داشتن شماره قبلی به اپراتور دیگری انتقال یابید. از مزایای این طرح می توان به موارد زیر اشاره کرد:
- مشکلات آنتن دهی و شبکه را کاهش دهید: میتوانید اپراتور مورد نظر را طبق منطقه محل سکونت خود انتخاب نمایید تا کیفیت پوشش دهی شبکه افزایش یابد.
- بهبود کیفیت و افزایش رقابت: با اجرا شدن این طرح هر سه اپراتور در تلاش بالا بردن سطح کیفی خدمات هستند.
- ارایه خدمات بهتر: طی این طرح اپراتورهای کشور خدمات جذاب تر و سرویس های بهتری را جهت جلب نظر مشترکان ارایه میکنند. طی روند این رقابت ها با کاهش قیمت سرویس ها و خدمات رو به رو خواهیم شد.
- قیمت سیم کارت های عادی کاهش پیدا میکند: با اجرای طرح ترابرد پذیری قیمت سیم کارت های همراه اول، ایرانسل و رایتل برابر شده است زیرا مشخص نیست که شماره مورد نظردر کدام اپراتور فعال است.
- جا به جایی بین اپراتورها بدون دردسر تغییر شماره: برخی افراد مهم همچون مدیران شرکت ها و یا دکترها به دلیل داشتن سیم کارت های متعدد قصد جا به جایی اپراتور خود را دارند اما به علت عوض شدن شماره این امر امکان پذیر نمی باشد، پس با این طرح به سادگی بین اپراتورها جا به جایی صورت میپذیرد.

ترابرد پذیریمحصولات


ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.