ترکیه نا امن، افت درامد گردشگری


اخبار روز


ترکیه نا امن، افت درامد گردشگری

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


با وجود مسافرانی که با خرید تور ترکیه به این کشور سفر میکنند، آیا هتلداران به مشکل می خورند؟

جالب است بدانید که با توجه به آن که کشور ترکیه با وجود داشتن مناطق بسیار زیادی برای گردشگری، به دلیل نا امن بودن منطقه، با کم شدن حجم ورود گردشگران به این کشور مواجه شده است، به گونه ای که تعدادی از هتلهای ترکیه را رو به تعطیلی کشاند.

رئیس اتحادیه هتلداران در اطلاعیه ای در این خصوص اعلام کرد که برخی از هتلداران استانبول به واسطه ی کاهش بی سابقه ی گردشگران در این منطقه، در صدد تعطیلی هتلهای خود بر آمده اند.


در آخرین آمارهایی که از اتحادیه هتل داران از سایت STR منتشر شده است، اعلام شده است که هتل های ترکیه به کمترین نرخ اشغال در سراسر اروپا رسیده که اساسا به دلیل کاهش نرخ اشغال در شهرهای گردشگر ی استانبول و آنتالیا است.

به گفته ی تیمور بایندر، متاسفانه استانبول با توجه به شرایط بدی که از نظر گردشگری در آن گرفتار شده است، با کاهش گردشگران داخلی و خارجی مواجه شده است.

به گفته ی وی، پیش بینی می شود که برخی از هتلهای استانبول به زودی مجبور به تعطیلی می شوند.


افت گردشگری در ترکیه


وی همچنین اینگونه ادامه داد که در صورتی که مجوز های خاصی صادر نشود، بسیاری از این هتلها در سال ۲۰۱۷ ورشکسته می شوند.

همچنین گفته می شود که نرخ اشتغال در برخی از این هتلها تا ۳۰ درصد افت کرده است و این درصد افت سبب شده ۴۰ درصد کارکنان از بیکار شوند.

بنا بر گزارشات منتشر شده، در ۱۰ ماه نخست سال گذشته، نرخ اشتغال در ترکیه به پایین ترین میزان خود نسبت به هتل های اروپایی رسیده است که این نرخ، در امد اتاق های هتل های ترکیه را در حدود ۴۱ درصد کاهش داده است.


محصولات


ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.