تور اروپا نوروز 97 و دیدن از دریاچه پلیوتیک


اخبار روز


تور اروپا نوروز ۹۷ و دیدن از دریاچه پلیوتیک

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

در سراسر جهان، مراکز گردشگری زیادی وجود دارد. شاید تا به امروز کمتر کسی به فکر سفر به کرواسی افتاده باشد، کشوری که می تواند به اندازه ی کشورهای اروپایی عالی باشد.

امروز در این مطلب سری میزنیم به یکی از جاذبه های گردشگری کرواسی که می تواند برای سفر با تور اروپا نوروز 97 فوق العاده باشد.


دریاچه پلیوتیک


این دریاچه ی زیبا در پارک ملی کرواسی قرار گرفته است که در مجموع شامل 16 دریاچه می شود که به شکل پلکانی در این پارک قرار گرفته اند.
آب این دریاچه بسیار زلال است و فیروزه ای که برای هر گردشگری جذاب و دیدنی است.

دریاچه پلیوتیک


دریاچه های پلیتویک در پارک ملی کرواسی قرار دارند. این مجموعه شامل ۱۶ دریاچه میشود که به صورت پلکانی قرار گرفته اند. تعداد ۱۶ دریاچه کارستی بزرگ و تعداد زیادی دریاچه کوچک تر در این پارک ملی قرار دارند که توسط پنج رودخانه تغذیه می شوند. کل مساحت تحت پوشش آن ها ۲۱۷ هکتار است. این دریاچه های زیبا به شکل آبشار های زنجیروار به دنبال هم قرار گرفته اند.

در پی هزاران سال آب های این منطقه سبب ایجاد سد های طبیعی آهنکی شدند که اکنون چند آبشار، رودخانه و غار بسیار شگفت انگیز را پدید آورده است.

این دریاچه ها و آبشارها اگر در زمره ی جذاب ترین عجایب طبیعی کل اروپا قرار نگیرند، قطعا یکی از بهترین عجایب شرق اروپا خواهند بود. دریاچه ها و آبشارهای هزارتو مانند پلیتویک و مناظر سرسبز اطراف آن به قدری زیبا جلوه می کنند که گویی یک تصویر کامپیوتری و خیالی را مشاهده می کنید.
گذرگاهی چوبی در این پارک ملی وجود دارد که گردشگران می توانند وارد این منطقه بشوند. گفتنیست که شنا کردن در این دریاچه ممنوع است، اما چنانچه به این منطقه سفر کردید می توانید در مناطقی مانند روستای کورانا (Korana Village) در آن وجود دارد که می توانید در آب های گرمش به آب تنی بپردازید.


محصولات


ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.