جهانگرد گفت: فضا برای ایجاد رمز پول ملی فراهم است


اخبار روز


جهانگرد گفت: فضا برای ایجاد رمز پول ملی فراهم است

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در صحبت های خود که در برنامه ی روی خط اقتصاد رادیو اقتصاد ایراد داشت، با اشاره به اخبار روز بیت کوین از باز بودن فضا برای ایجاد رمز پول ملی سخن راند.

نصرالله جهانگرد اظهار داشت: تولید رمز پولهای داخلی باید به سرعت در دستور کار قرار گیرد تا از آسیب رمز پولهای بین المللی مانند بیت کوین در امان بود.

وی ادامه داد: از نمودهای پیشرفت هر کشوری در حوزه ریاضی و کاربرد سیستم های کامپیوتری خلق پول های رمزنگار است.


بیت کوین

معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات یادآور شد: برخی از کشورهای جهان استفاده از رمز پول را پذیرفته اند و برخی دیگر در بهره گیری از آن را مقاومت کرده اند.

وی سه راهکار را در خصوص تصمیم گیر درباره ی بیت کوین و به طور کلی ارزهای دیجیتال عنوان داشت: نخستین راهکار تبعیت از رمز پولهای جهانی است.

وی افزود: دومین راهکار وارد شدن به طرح های محدودتر است به طوری که در این میان تنها با کشورهایی که با آنها رابطه وجود دارد از رمز پولهای مشترک استفاده کرد.

وی با تاکید بر اینکه استفاده از رمز پول اختصاصی در بازارهای داخلی سومین راهکار در استفاده از رمز پول است، اظهارداشت: در ایران برای استفاده از رمز پول اختصاصی و یا مشترک با سایر کشورهای همگن باید اهتمام ویژه ای شود.

معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات توضیح داد: رمز پولهای بین المللی با انواع روش های صرافی و تکنیک های بورس بازی حجم بالایی از توان ارزی کشور را به سمت خود جذب کرده و به اقتصاد آسیب می زنند.

این مقام مسئول گفت: اگر پول ملی در عرصه جهانی توانمندتر شود می تواند در صحنه بین المللی اعتبار کسب کند که این اعتبار پشتوانه ای برای کشور به شمار می رود.محصولات


ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.