حداقل زمان برای اخذ گواهینامه ایزو ISO


اخبار روز


حداقل زمان برای اخذ گواهینامه ایزو ISO

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

برای تمامی سازمان ها و شرکت هایی که قصد دریافت گواهینامه ایزو دارند، این سوال مطرح می شود که زمان لازم یا بهتر بگوییم حداقل زمان لازم برای اخذ گواهینامه ایزو چقدر خواهد بود؟

پاسخ این پرسش اینقدرها هم راحت و ساده نیست. مراحل دریافت گواهینامه ایزو برای سازمانی ممکن است ظرف یک هفته به پایان رسیده و سازمانی دیگر لازم باشد تا یک سال منتظر اخذ گواهینامه مورد نظر خود بماند.

اخذ گواهینامه ایزو


همه ی این ها بستگی به یک سری عوامل داخلی و البته عوامل خارجی دارند.

میزان آگاهی مدیران و کارکنان سازمانی که متقاضی دریافت یکی از گواهینامه های ایزو می باشد، و همین طور تعداد کارمندانی که به طور مستقیم و غیرمستقیم با نوع گواهینامه ایزو درگیر می شوند، نیز تاثیر خطی بر مدت زمان دریافت گواهینامه ایزو دارد.

به علاوه به ترتیب سطح تحصیلات کارمندان، مدیران میان رده و مدیران ارشد، آگاهی و آموزش های گذراندن، سیستم مدیریتی فعال در سازمان، حجم فرآیند در جریان سازمان متقاضی، و... از فاکتورهای موثر در طول زمان اخذ گواهینامه ISO به شمار می روند.

اما عوامل خارجی کدام هستند؟
نمی توان مدت زمان اخذ گواهینامه ی ایزو ISO را تنها به عواملی که به شرکت متقاضی مربوط می شود، نسبت داد. بلکه مراکز صادر کننده ی گواهینامه های ایزو نیز نقش مهمی را در این زمینه ایفا می کنند.

میزان اعتباری که موسسات صادر کننده ی گواهینامه های ایزو دارند، در طی زمان کوتاه تر یا طولانی تر نقش مستقیم ایفا می کنند.

به علاوه در نظر داشته باشید که این موضوع که شرکت متقاضی دریافت گواهینامه ایزو دارای رقبایی در این خصوص باشد یا نه نیز به عنوان یک عامل مهم در نظر گرفته می شود.

برخی از شرکت ها و موسسات به دلایل خاصی خواستار آن هستند که زمان رسیدن به گواهینامه ی ایزو برای آن ها کوتاه تر شده و در کمترین زمانی گواهینامه ی مورد نظر خود را دریافت کنند.

برای این منظور مشاوره ایزو می تواند در بهینه سازی سیستم در کوتاه ترین زمان و رسیدن به سطح استانداردها کمک رسان باشد.


محصولات


ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.