خاطرات یک وبلاگ نویس/ تمدید جواز کسب و گذر از صد خوان رستم!!!


اخبار روز


خاطرات یک وبلاگ نویس/ تمدید جواز کسب و گذر از صد خوان رستم!!!

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -خاطرات یک وبلاگ نویستمدید جواز کسب و گذر از صد خوان رستم!!!


(27)


فرهاد داودوندی

 نایب رئیس اتحادیه صنف لوازم یدکی اتومبیل بروجرد:


خدمت شما که عارضم! ظاهرا برای تمدید جواز کسب در بروجرد باید از 100 خوان رستم بگذریم!

 اطاق اصناف و اداره دارایی ( اداره امور مالیاتی)، شهرداری و اداره تعاون، کار و امور اجتماعی، اداره تعزیرات، اداره اماکن عمومی، آموزش فقه بازار، آزمایش اعتیاد، گواهی سوء پیشینه و تائیدیه دادگستری و .... ده ها فتوکپی و چندین عکس 3 در 4 و برو بیا و این را ببین و به آن رو بینداز و اینجا اینقدر پول بده و آنجا آنقدر از حساب بانکی ات کارت بکش و .............. اینها را به مصرف ده ها لیتر بنزین و روغن و لاستیک و اصطکاک خودرو و تلف کردن عمر و از این سمت شهر به آنطرف شهر رفتن و برای واریز پول به بعضی حساب ها ساعتها در صف بانک ماندن اضافه کنیم و ........... ، که چی؟ 

که قرار است کاسبی که 30 یا 40 سال سابقه کسب و کار در این شهر دارد، دوباره پروانه کسب اش را تمدید کند! این است اصل و همه ماجرا!

آخر ما نفهمیدیم این همه اداره و سازمان دولتی موازی کار، با این همه همایش و نشست هایی که هیچ تمامی هم ندارند، این همه قوانین ریز و درشت تصویب می کنند که زندگی شهروندان رو به آسایش و سادگی برود یا اینکه با این قوانین دست و پا گیر قصد دارند بر کاغذ بازی روز افزون ادارات خودشان و مردم و بخصوص کسبه بیفزایند؟!

شخصی توی تاکسی می گفت در یک اداره ای به من می گفتند برو از خانه تان یک فتوکپی از سند مالکیت برایمان بیاور، وقتی به آن مامور گفتم: توی پرونده ام چند تا فتوکپی وجود دارد، لطف کن از توی بایگانی تان فتوکپی مالکیت مرا مشاهده کن، همان مامور با تندی گفت: من حوصله ندارم پرونده ات را از توی کمد پرونده ها بیاورم ببینم! تو برو برایمان فتوکپی بیاور!!!!

این شخص می گفت: باز خدا پدر و مادر مافوق آن مامور بد اخلاق را بیامرزد که برای ختم غائله دستور به موقعی داد که مشکل حل شد! اگر نه باید سه بار از اینطرف شهر به آنطرف شهر می رفتم  تا یک فتوکپی بی ارزش بیاورم!

به هر حال، بیش از 32 سال است جواز کسب لوازم یدکی اتومبیل دارم، اما امروز به مانند کسی که برای اولین بار است می خواهد جواز کسب بگیرد شده بودم!

البته فعلا روز اول، برای تجدید جواز کسب حدود 200 هزار تومان از جیب مبارک پرداخت نمودم، خدا بخیر کند این چند روز آینده را که ظاهرا باید علاوه بر دوندگی های بی پایان، چند ده هزار تومان دیگر پیاده بشوم!

البته از تمامی اتفاقات ریز و درشت دارم عکس و خبر تهیه می کنم تا روز آخر اگر عمری بود و از این اطاق به آن اطاق رفتن ها برای گرفتن یک امضا باعث نشد سکته ناقص کنم و احیانا بعد از این همه دوندگی ها سالم ماندم، در خاتمه و بعد از تمدید جواز کسب،  تمامی اتفاقات رخ داده را با عکس و مطلب کامل  روی سایت قرار بدهم...

تا بعد............


محصولات


ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.