خبرهای هفته کتاب


اخبار روز


خبرهای هفته کتاب

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

 
 
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، محمدابراهیم الهی‌تبار؛ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار در مراسم تجلیل از کتابداران برتر، اعضای نمونه و خانواده معظم شهدای مدافع حرم عضو کتابخانه‌های عمومی با حضور مسوولان استانی اظهار کرد: برگزاری این مناسبت فرصتی است تا ما ضمن پرداختن به برنامه‌ها و سیاست‌ها، برنامه‌های انجام شده در یک سال اخیر را مرور کنیم.
وی با بیان اینکه: از سه پیش که مسئولیت را پذیرفتم سعی کرده‌ام به مقوله کتاب اهتمام جدی داشته باشم و این بود که سیاست‌ها و برنامه‌ریزی‌هایمان سمت و سوی دیگری پیدا کرد، خاطرنشان کرد: نتیجه این اقدامات آن بود که رتبه‌های خوبی در شاخص‌های کتابخانه‌ای به دست آوریم و با وجود تنگناهایی که وجود داشت و تخصیص منابع سخت شده، باز سیاست‌ها را توسعه داده و از بهترین فرصت‌ها استفاده کردیم.
الهی تبار با بیان اینکه با وجود کمبود درآمد کشور توانسته‌ایم توسعه کمی و کیفی کتاب و کتابخوانی را رقم بزنیم، بیان داشت: در جلسه‌ای در حضور بخشداران، اعلام شد که مکان‌هایی وجود دارد که بلااستفاده مانده و می‌توان تبدیل به کتابخانه کرد و مسؤولان کتابخانه استان این مهم را پیگیری می‌کنند.
وی با بیان اینکه با دست خالی اقداماتی در این زمینه انجام داده‌ایم و اگر برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری شود می‌توان کار خوب و اثرگذاری انجام داد، افزود: سند چشمانداز توسعه با محور دانایی به این تاکید دارد که در همه ابعاد در منطقه سرآمد باشیم و رمز این کار نیز خواندن است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان با بیان اینکه باید جامعه را توانمند کرد، و‌ نهاد کتابخانه‌ها از جمله نهادهایی است که می‌تواند در این زمینه نقشآفرین باشد و دانایی را در جامعه ایجاد کند، افزود:  توفیقات بدون تلاش حاصل نمی‌شود و امیدواریم در 24 آبان ماه خبرهای خوشی در حوزه کتاب و کتابخوانی استان از سوی نهاد کتابخانه‌های کشور به گوش برسد.
الهی تبار با بیان اینکه در حوزه زیربنایی اقدامات خوبی صورت گرفته و با اجرای طرح خوب «نهضت اهدای کتاب» قریب به 230 هزار جلد کتاب اهدا شده، خاطر نشان کرد: در حوزه توسعه کتابخانه‌ها توفیقات خوبی حاصل شده وتا پایان سال تعداد قابل توجهی کتابخانه در شهرها و روستاها افتتاح خواهد شد.
معاون سیاسی ـ امنیتی استاندار همدان با بیان اینکه اعتبارات کتابخانه‌ها را افزایش دادیم و خود نهاد کتابخانه‌ها نیز کددار شده و پیشبینی میشود امسال نیز توجه خوبی به امر کتاب و کتابخوانی شود، تصریح کرد: در حوزه تألیف نیز توفیقات خوبی حاصل شده و امسال دو نفر در این حوزه توانستند جایزه ویژه‌ای را در سطح ملی کسب کنند و‌ امیدوارم با وجود تنگناها، در حوزه کتاب و کتابخوانی به توفیقاتی دست پیدا کنیم.
الهیتبار درخواست کرد دو کتابخانه به نام شهدای مدافع حرم شهید مصطفوی و شهید ترابی کمال که هر دو عضو کتابخانه عمومی شهید باهنر شهرستان بهار بودند، نامگذاری شود و در پایان از خانواده این دو شهید بزرگوار و دیگر فعالان عرصه کتاب و کتابخوانی تقدیر شد.

محصولات


ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.