خبر


اخبار روز


خبر

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

 
 
 به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، جلسه مشترک انجمن کتابخانه‌های عمومی و کمیته نهضت مطالعه مفید شهرستان رزن در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید.
فرماندار رزن در ابتدای این جلسه ضمن تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین(علیه السلام)، گفت: کتاب و کتابخوانی یکی از مهمترین عوامل موثر در توسعه همه جانبه کشور می‌باشد و کتابخوانی می تواند راه ما را برای رشد و توسعه کوتاه نماید.
فتحعلی حسینی، شهرستان رزن را شهرستانی فرهنگی و مذهبی دانست و گفت: کتابخانه‌های عمومی شهرستان رزن شامل چهار کتابخانه شهری و شش کتابخانه روستایی می‌باشد که در ارزیابی‌های کارشناسان استان عملکرد موفقی داشته که جای تقدیر و تشکر دارد.
حسینی ضمن اشاره به بحث کتابخانه‌های روستایی، گفت: از 48 کتابخانه روستایی استان همدان، شش کتابخانه متعلق به شهرستان رزن می‌باشد که با توجه به درصد جمعیتی استان خوب ارزیابی می‌شود و باید با برنامه‎ریزی هدفمند، بهبود یابد.
در ادامه جلسه مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان ضمن تقدیر از توجه ویژه اعضای انجمن به ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، اظهار داشت: مجموعه کتابخانه های عمومی شهرستان رزن و پرسنل آن در بحث فرهنگی بسیار فعال هستند و این جای تقدیر دارد.
دکتر عاطفه زارعی وظیفه اصلی کتابخانه‌ها را تغییر ساختار در جامعه دانست و گفت: تفکر سیستمی در جامعه باید نهادینه شود و با این تفکر افراد و سازمان‌ها خود را جدای از دیگران نخواهند دانست و هدف آنها کمک به همدیگر برای توسعه همه جانبه خواهد بود.
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان رزن نیز در ادامه، عنوان کرد: کتابخانه‌های عمومی شهرستان رزن، در طی بازدیدهای کارشناسان کتابخانه‌های عمومی استان همدان، در شش ماه اول حایز رتبه دوم در حوزه فرهنگی و اوقات فراغت در بین ادارات شهرستان‌ رزن شده است.
علی اضغر توکلی تبار ضمن تقدیر از فرماندار، بخشداران، دهیاران و سایر اعضا انجمن در برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: شهرستان رزن در این جشنواره حایز رتبه برتر در حوزه تعداد شرکت کنندگان و تقدیرشوندگان شد.
وی با اشاره به برگزاری بزرگترین میز مطالعه در شاهنجرین گفت: این برنامه با هدف آوردن کتاب در بین مردم انجام شد که با استقبال بیش از هفتصد نفر از اهالی روستای شاهنجرین روبرو شد.
توکلی تبار برگزاری 25 نقد کتاب، 2 نشست کتابخانه‌ای، 48 نشست کتابخانه‌ای، 65 کلاس اوقات فراغت، 2 مورد رونمایی از کتاب، اهدای 5000جلد کتاب و... را از جمله فعالیت‌های انجام شده در سطح کتابخانه‌های عمومی شهرستان رزن در شش ماه اول سال جاری عنوان کرد.

محصولات


ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.