دسر ماست یونانی


اخبار روز


دسر ماست یونانی

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

به سوپر مارکتی ها که برای خرید انواع دسر و ماست مراجعه می کنید، حتما چشمتان به سطل ماستی که روی آن نوشته شده است " ماست یونانی " برخورد کرده است.

آیا دوست دارید که بر روی میز چوبی آشپزخانه، یک دسر ماست یونانی قرار دهید و اهل منزل را شگفت زده کنید؟ چنانچه پاسخ شما مثبت است با ما همراه شوید و دستور تهیه ی این دسر را در ادامه ی مطلب بخوانید.

اول از همه بهتر است بگوییم که این دسر مخصوص کشور یونان است و مسافرانی که با تور کشتی کروز یونان سفر می کنند، حتما روی کشتی با این دسر از آنها پذیرایی می کنند.

مواد لازم:
ماست خنک، میوه‌جات خشک و عسل


دسر ماست یونانی

طرز تهیه:‌

با این مواد اندک به راحتی این ذسر را درست کنید. اول از همه دو پیمانه از ماست ساده را از صافی بگذرانید و آب اضافه آن را بگیرید.

سپس این ماست آب گرفته ای که غلیظ شده است را برای مدت 12 ساعت درون قسمت خنک یخچال قرار دارید تا حسابی خنک شود و بیشتر خودش را بگیرد.

بعد از گذشت 12 ساعت، آن را ره دو نیم تقسیم کنید و دون دو کاسه بریزید. روی آن مقداری عسل و میوه جات خشک برید و با چند تکه شیرینی میل کنید.

تعجب نکنید، درست است که فکر میکنید ترکیب عسل و ماست هیچ گونه همخوانی ندارد، اما جالب است بدانید که این دسر در طرفدارن زیادی دارد. یکبار امتحان کردنش ضرر ندارد.


محصولات


ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.