دیوانه بازی


اخبار روز


دیوانه بازی

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

رمان دیوانه بازی نوشته ی کریستین بوبن از رمان های خارجی پرطرفدار به شمار می رود.


دیوانه بازی

این کتاب درباره ی زندگی یک دختر است که از دوران کودکی وی آغاز شده و تا بزرگسالی اش به درازا می کشد. این دختر با دیگر هم دوره های خود متفاوت بوده و رفتاری متمایز دارد. او که در سیرک متولد شده و هر دوی پدر و مادرش در سیرک کار می کرده اند، روحیاتی سرکشی داشته و وجودش پر از احساسات رام نشدنی و طغیان گرانه می باشد.

در متن کوتاهی که پشت کتاب نوشته شده می خوانیم:
... شما دختر‌ها جوان هستید. دوست داشتنی، به زودی از جنگل درس خواندن‌ها بیرون می‌روید و به محوطهٔ باز زندگی می‌رسید. در آن می‌رقصید، گریه می‌کنید. در آن همه چیز را می‌یابید و از دست می‌دهید، گاهی همزمان.
در این زندگی از همه چیز می‌توان چشم پوشی _ چشم پوشیدن فریبنده‌ترین طریقهٔ از دست دادن است _ همه چیز مگر یک چیز. آنچه می‌خواهم به شما بگویم گفتهٔ مادر بزرگم است، چند ساعتی پیش از مرگش این را به من گفت - زنی بود روستایی، تنها زن کمونیست دهکده‌اش، در تمام عمر بد بختی به سرش باریده بود: بچه‌ای معلول، یکی دیگر که در اردوگاه کار اجباری مرد. بیماری‌ها و فلاکت انگار از آسمان می‌بارید.
یک روز - آن موقع دوازده یا سیزده سال داشتم - از او پرسیدم: مامان بزرگ چه چیزی در زندگی از همه مهم‌تر است؟ جوابش را فراموش نکرده‌ام: فقط یک چیز در زندگی به حساب می‌آید، کوچولو، و آن نشاط است، هیچ وقت اجازه نده کسی آن را از تو بگیرد...


محصولات


ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.