راه اندازی هفت دستگاه آبشیرینکن در روستاهای هرمزگان


اخبار روز


راه اندازی هفت دستگاه آبشیرینکن در روستاهای هرمزگان

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

یکشنبه 8 مرداد 1391 :: نویسنده : شهروند جاسکی
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان هرمزگان گفت: 7دستگاه ابشیرینکن روستایی در سال جاری توسط مشاوران در دست مطالعه است که با احتساب آبشیرینکن های موجود تعداد آن ها به 20 دستگاه خواهد رسید.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالحمید حمزه پور بعدازظهر شنبه در نشست مطبوعاتی که در سالن جلسات آب و فاضلاب روستایی هرمزگان برگزار شد،‌ با بیان اینکه استفاده از فنآوری و تکنولوژی شیرین سازی آب دریا از طریق آبشیرینکن ها به ظرفیت 31 هزار و 690 مترمکعب در شبانه روز در سطح روستاهای استان هرمزگان در دست اجرا یا در حال بهره برداری است یادآور شد: بیشترین تعداد آبشیرینکن ها به دلیل کمبود منابع آبی و کیفیت نامطلوب آب ناشی از خشکسالی ها در روستاهای بندرلنگه در دست اجرا ومطالعه است.

وی ادامه داد: در شهرستان های بندرعباس نیز دو دستگاه آبشیرینکن در روستاهای کشار و رضوان به ترتیب با 20 و 85 درصد پیشرفت فیزیکی در دست اجراست که پیش بینی می شود آبشیرینکن روستای رضوان در هفته دولت به بهره برداری برسد.

حمزه پور افزود: در روستاهای رمچاه ، کووهای لافت و سوزا هم آبشیرینکن هایی در دست بهسازی واحداث است که با بیشرفت فیزیکی مطلوب دو دستگاه از ان ها در دهه فجر و هفته دولت به بهره برداری می رسد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان هرمزگان گفت:آبشیرینکن های مجتمع سیاهو بندرعباس ،مجتمع دیوان و حسینه، پدل و لمزان روستاهای منشعب از خط محرم در محدوده روستای مقام چیروئیه و گرزه در بندرلنگه و همچنین گابریک در شهرستان جاسک در دست مطالعه است که با پایان یافتن طرح مطالعاتی آن ها امسال به مناقصه می روند.

حمزه پور بیان داشت: در مقابله با خشکسالی ها ، کمبود منابع آبی و کاهش کیفیت آبشرب روستاها یکی از مهمترین راهکارهای تامین آب شرب روستاها باتوجه به ظرفیت بیکران آب دریا، استفاده از آبشیرینکن هاست که شرکت آب و فاضلاب روستایی اهتمام ویژه ایی به این موضوع دارد.

هرمزگان با 25 پروژه آبرسانی روستایی به استقبال هفته دولت می رود

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان هرمزگان گفت: در هفته دولت امسال تعداد 25 پروژه آبرسانی روستایی با اعتباری بالغ بر 186 میلیارد و 700 میلیون ریال در روستاهای مختلف استان به بهره برداری می رسد.

حمزه پور بیان داشت :در سالجاری با توجه به عنایات دولت کریمه و حمایت های استاندار و مسوولان وزارت نیرو در جهت تخصیص اعتبارات ویژه به بخش آب روستایی تعداد 147 پروژه آبرسانی در دست احداث است که تاکنون تعدادی از این پروژه ها در فازهای مختلف به بهره برداری رسیده ودر هفته دولت امسال نیز بخش دیگری از این پروژه ها به بهره برداری خواهد رسیدو اب شرب و بهداشتی روستائیان را تامین می کند.

وی بیشترین تعداد پروژه های آماده بهره برداری در هفته دولت امسال را درشهرستان های بشاگرد و بندرعباس عنوان کرد و افزود: تامین آب آشامیدنی پاهتک، زرآباد، دریوار، زهبدی، دستگرد درگاز، بیکهنو و روستای درنگ مدو از جمله پروزه های قابل افتتاح در شهرستان بشاگرد خواهد بود.

حمزه پور آبرسانی به روستای سغ ، فاز دوم آبرسانی به مجتمع 40 روستا محوربندرعباس – کشار، آبرسانی به مجتمع سودرو ،بلندو،شهرو، چاه و آبرسانی به مجتمع روستایی حسن لنگی دشت شمیل و تامین آب آشامیدنی روستای توتنگ از دیگر پروژه هایی عنوان کرد که در هفته اول شهریورماه با حضور مسوولان عالی استان و وزارت نیرو به بهره برداری می رسد.

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی استان هرمزگان هم چنین با بیان اینکه دولت نگاه ویزه ایی به مناطق محروم ورفع مشکلات آنان دارد یادآورشد:در روستاهای شهرستان قشم نیز آبرسانی به روستای کووه ایی، رمچاه وآبرسانی به روستاهای سلخ و گمبرون مورد بهره برداری قرار می گیرد.

به گفته حمزه پور اجرای خط انتقال روستای چاه کمال، توسعه و بازسازی شبکه روستاهای خیرآباد در رودان و آبرسانی به مجتمع پوم ،رفع کمبود آب شرب روستاهای شهسوار،جانشینی، عباسعلی چی و بهمنی در میناب و چندین پروژه در بستک و حاجی آباد از دیگر پروژه های آماده بهره برداری است.


محصولات


ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.