سفری به اندبیل خلخال


اخبار روز


سفری به اندبیل خلخال

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

برای ایرانگردی، جاذبه های زیادی وجود دارد که هر یک به تنهایی دنیایی از زیبایی ها را دارند. امروز سری به استان اردبیل میزنیم و در شهرستان زیبای خلخال سفر مجازی میکنیم.


این شهر زییا به واسطه ی قرار گیری در موقعیت جغرافیایی خاص، دارای تنوع آب و هوایی به خصوصی است که در کمتر نقاط ایران شاهد آن هستیم، به گونه ای که میتوان در خلخال در یک زمان چهار فصل سال را تجربه کرد.


اندبیل خلخال

اندبیل خلخالاین منطقه دارای جاذبه های گردشگری بسیاری است که در تمام فصول سال، مسافران را به خود میخواند. یکی از این جاذبه ها، تفرجگاه اندبیل است که به چشمه میر عدیل ( میرعدیل بولاغی ) معروف است. این تفرجگاه در فاصله ی پنج کیلومتری شرق مرکز شهرستان خلخال و در محدوده روستای اندبیل ، در کوهپایه های تالش قرار گرفته است. وته زارهای جنگلی و همجوار با استان گیلان و در میان قله های تماشایی از جمله عجم و پر از چمنزارها و چشمه سارهای پر آب و زلال سبب شده است این منطقه به یکی از زیبا ترین مناطق این ناحیه تبدیل شود.


اندبیل خلخال
این منطقه سر سبز و زیبا وعده گاه طبیعت گردان و علاقمندانی است که همه ساله در فصول گرم سال مسیر قدیمی و زیبای پیاده روی خلخال تا اسالم را با پای پیاده از اینجا شروع می کنند و با طی این مسیر از زیباییهای آن استفاده کرده و لذت می برند .اندبیل خلخالآب چشمه میرعدیل بسیار گوارا و مطبوع بوده و بخاطر ظرفیت بالایی که دارد سرچشمه رودخانه ای با همین عنوان است که در پایین دست چشمه با ایجاد سد های مختلف و همچنین استخرهایی توسط اهالی ، پرورش ماهی قزل آلا نیز در آن رونق دارد .


حال اگر تصمیمتان بر آن شد تا به در فصل بهار به این شهر زیبا سفر کنید، میتوانید در هتلهای بسیار خوب خلخال اقامت کنید.


برای رزرو هتل در خلخال اینجا کلیک کنید و از تخفیف ویژه برخوردار شوید.

 


محصولات


ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.