فریلنسینگ چیست؟


اخبار روز


فریلنسینگ چیست؟

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


این روزها به روی کار آمدن شرکت های تجاری اینترنتی، واژه فریلنسینگ بسیار شنیده می شود. فریلنسینگ به معنی انجام کاری به صورت پروژه ای است. فرض کنید شخصی تخصص عکاسی دارد. این شخص بدون نیاز به در استخدام آتلیه یا شرکتی در آمدن، می تواند به صورت پروژه ای و دوره ای برای جایی کار کند. به شخصی که این چنین کار می کند، " فریلنسر" می گویند.

اما چرا فریلنسینگ؟


دلایل زیادی برای این چنین کار کردنی وجود دارد. بسیاری از افراد متخصص ترجیح می دهند آزادانه کار کنند تا انعطاف زیادی در انتخاب پروژه و زمان انجام آن داشته باشند. انعطاف زمانی ، یکی از مهم ترین ویژگی های این شغل است. این کار به طور قطع درآمد بسیار بالاتری نسبت به کارهای استخدامی با حقوق مشخص دارد. یکی دیگر از مزیت های این کار، دریافت کامل و بدون واسطه درآمد است. شما با هر حرفه ای که داشته باشید می توانید هزینه زحمت و کار خود را تمام و کمال دریافت کنید. در فریلنسینگ شما به دنبال علاقه خود می روید و انتخاب با شماست که چه پروژه ای را در دست بگیرید. همچنین شما می توانید رئیس و کارمند خود باشید. برای فریلنسینگ تنها نیاز به تخصص است و هیچ سرمایه ای نیاز نیست. همچنین شما می توانید از ترس دائمی بیکاری و اخراج شدن به دور باشید.
یکی از بهترین ویژگی های فریلنسینگ اینست که زمان قرار داد بستن و شروع به کار دست شماست. شما می توانید زمان بندی دلخواه خود را داشته باشید؛ یا طولانی مدت و آهسته کار کنید؛ یا به سرعت کار کرده و در زمان کم، پروژه های متعددی را به دست بگیرید.
اما نباید فکر کنید که فریلنسینگ کاری بسیار ساده است چون مانند هر شغل دیگری این کار نیز چالش ها و سختی های خود را دارد. ابتدایی ترین چالش فریلنسینگ، رقابت با فریلنسرهای دیگر است. یادتان باشد که در بازار رقابت، همیشه کسانی هستند که ممکن است هزینه کمتری را اعلام کنند و یا مدت زمان کمی را برای اجرای پروژه در نظر بگیرند. اینجاست که کار برای شما کمی سخت می شود. رکود بازار یکی دیگر از مشکلات است. از آنجایی که شما استخدام جایی نیستید، در رکودهای بازار ممکن است مدتی بی کار بمانید. پیدا کردن مشتری سخت ترین بخش کار شما است. به عنوان یک فریلنسر می بایست مشتری پیدا کرده و آنها را قانع کنید که شما توانمند هستید. شما با مشتری تان در ارتباط نزدیک نیستید و ممکن از در دریافت دستمزدتان کمی به مشکلا بربخورید. هیچ گاه فراموش نکنید که مشتریان اینترنتی نیز می توانند کلاه بردار باشند. پس کسانی را پیدا کنید که بتوانید شناخت نسبی از شرکت و کارشان و معتبر بودن آن بدست آورید.
بهترین راهکار برای مقابله با فریلنسرهای مختلف در زمینه شغلی تان، مراجعه به Ponisha  است؛ سایتی که فریلنسرها و صاحبان را کار را در بستری اینترنتی دور هم جمع کرده است.

ponisha

طبق آمار گرفته شده 67 درصد فریلنسرها در جهان مرد و 33 درصدشان، خانم هستند. این نشان می دهد که اگر جنسیت شما زن است، این مانعی برای شروع یک بیزینس خوب و آسان نخواهد بود. برای خانم ها کار کردن از خانه آسان تر است و این مزیت فریلنسینگ است. تقریبا 92 درصد فریلنسینگ ها از خانه فعالیت دارند و تنها 8درصدشان، دفتری جداگانه اجاره کرده اند. درباره میزان درآمد در حرفه فریلنسینگ آمار دقیقی وجود ندارد اما تمامی فریلنسرها ، درآمد بالایی برای این کار اعلام می کنند.
در دنیا، 15 شغل و حرفه به عنوان موفق ترین فریلنسینگ ها معرفی شده اند که آنها را در زیر می توانید ببینید.

پانزده شغل برتر برای فریلنسینگ


محصولات


ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.