فیلم های برگزیده ی سال 2016 از نگاه روتن تمیتو


اخبار روز


فیلم های برگزیده ی سال ۲۰۱۶ از نگاه روتن تمیتو

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

سایت روتن تمیتوز Rotten Tomato  یک وب سایت رسمی فیلم است که به بررسی و معرفی آثار سینمایی پرداخته و با رده بندی و نقد آن ها امتیازاتی را به فیلم های ساخته شده در جهان می دهد. اگر امتیاز دریافتی برای فیلم بالای 60 از 100 نمره باشد، یک گوجه فرنگی رسیده به عنوان مدال افتخار به آن فیلم تعلق خواهد گرفت و در صورتی که امتیاز کمتر از این باشد، چیزی جز گوجه فرنگی گندیده به فیلم مورد نظر نخواهد رسید.

اما در کنار دیگر رده بندی های فیلم های مطرح سال 2016 که پیش از این در بخش روزیاتو سینما مشاهده کردیم، این بار رده بندی سایت Rotten Tomatoes را از نظر می گذرانیم:

1-    او. جی
او. جی را در واقع می توان یک مینی سریال دانست زیرا زمان این فیلم به 7 ساعت و نیم می رسد. این فیلم یا بهتر بگوییم همان سریال به کارگردانی "ازرا ادلمان" ساخته شده و در آن داستان زندگی او. جی سیمپسون ورزشکار سیاهپوست به نمایش درآمده است. این فیلم رویکردی درام و انتقادی به برخی جریانات در آمریکا دارد.

فیلم او. جی


2-    لا لا لند
فیلم لا لا لند پیش از این نیز در رده بندی دیگر مراجعه سینمایی به رتبه های بسیار خوبی دست یافته بود. سایت روتن تمیتو نیز این فیل را در زمره ی بهترین فیلم های سال 2016 قرار داده است. لا لا لند با بازی رایان گاسلینگ و اما استون و به کارگردانی دیمین شزل روی پرده رفته است. لا لا لند سرگذشت این دو نفر را که به هم دل داده اما به خاطر خواسته های شخصی شان و در تضاد بودن این خواسته ها به هم از هم جدا می شوند، به تصویر کشانده است.

لالالند


3-    عزیز آمریکایی
عزیز آمریکایی ساخته ی آندریا آرنولد یک فیلم محصول بریتانیاست. بازیگران اصلی این فیلم ساشا لین و شایا لابوف هستند که در یک فیلم جاده ای ایفای نقش می کنند.

عزیز آمریکایی


4-    سکوت
فیلم موفق سکوت نتیجه ی 30 سال مطالعه و بررسی کارگردان مشهور مارتین اسکورسیزی می باشد. این فیلم به قصه گویی زندگی کشیشی می پردازد که در قرن هفدهم میلادی به تبلیغ مسیحیت در کشور ژاپن پرداخته است.

سکوت


5-    اگر سنگ از آسمان ببارد
به نقل از روزیاتو؛ به جرات می توان گفت که این اثر سینمایی، بهترین فیلمنامه را در میان محصولات امسال داراست. "تیلور شریدن" نویسنده این اثر، توانسته کمک زیادی به "دیوید مکنزی" و بازیگرانی مانند "جف بریجز"، "کریس پاین" و "بن فاستر"  نماید.

اگر سنگ از آسمان ببارد


6-    ورود
فیلم زیبای ورود یک اثر علمی- تخیلی بسیار موفق می باشد که در داستان آن دو دانشمند برای برقراری با موجودات فضایی تلاش می کنند. نقش این دو دانشمند ماجراجو را "امی آدامز" و "جرمی رنر" بازی می کنند.

ورود


7-    منچستر کنار دریا
منچستر کنار دریا ساخته ی "کنت لونرگان" قصه ی زندگی مردی را به تصویر می کشد که با از دست دادن برادر خود، سرپرستی پسر وی را بر عهده می گیرد و این مساله زندگی او را دگرگون کرده و داستانی درام و نسبتا غم انگیز به وجود می آورد.

منچستر کنار دریا


8-    مهتاب
فیلم مهتاب در بخش بازی ها، فیلم برداری، موسیقی و کارگردانی بسیار درخشان بوده و البته از فیلم نامه ی فوق العاده قوی نیز برخوردار می باشد. این فیلم به قلب زندگی یورش بوده و ماجرای زندگی یک مرد از میامی را در ابعاد مختلف به تصویر کشانده است.

مهتاب


برای اطلاع از باقی رده بندی سایت Rotten Tomatoes به اینجا مراجعه کنید.


محصولات


ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.