مانور زلزله و ایمنی در مدارس بروجرد برگزار شد


اخبار روز


مانور زلزله و ایمنی در مدارس بروجرد برگزار شد

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


رئیس سازمان هلال احمر بروجرد گفت: مانور زلزله و ایمنی در مدارس بروجرد

با هدف آموزش به دانش آموزان در مواقع زلزله و حوادث برگزار شد.

"محمد کرمی" رئیس سازمان هلال احمر بروجرد در گفت و گو با بازتاب بروجرد گفت: این مانور امروز دوشنبه در همه مدارس بروجرد برگزار شد و دانش آموزان در این برنامه نحوه پناه گیری و خروج اضطراری را آموزش دیدند.


وی اضافه کرد: برگزاری مانور زلزله در مدارس سبب می شود تا دانش آموزان آموزش مورد نیازدر لحظه حادثه را فرا گیرند و این امر سبب کاهش خسارت های جانی در مواقع بحران می شود.


به گفته وی هر یک از دانش آموزان در این مانور می توانند نحوه حمل مصدوم، کمک به حادثه دیدگان، پناه گیری و خروج اضطراری را آموزش ببینند.


کرمی اظهار داشت: آمادگی همیشگی در برابر حوادثی مانند زلزله سبب می شود تا تلفات این حوادث بسیار کم شود و برگزاری این برنامه ها سبب تقویت مهارت های فردی و جمعی می شود.


رئیس سازمان هلال احمر بروجرد تصریح کرد: به همین منظور امروز تعدادی از مربیان هلال احمر به مدارس بروجرد اعزام می شود تا در هنگام برگزار این مانور بتوانند آموزش های لازم را به دانش آموزان ارائه دهند.


به گزارش بازتاب بروجرد زنگ مانور زلزله به صورت نمادین در دبیرستان دخترانه والعصر بروجرد با حضور مسئولین نواخته شد و این مانور با حضور دانش آموزان اجرا شد.


این برنامه هر ساله در مدارس برگزار می شود که در اجرای این مانور آتش نشانی، اورژانس، هلال احمر و جمعی از مسئولین حضور داشتند.

محصولات


ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.