مردم بابت میوه شب عید نگرانی نداشته باشند


اخبار روز


مردم بابت میوه شب عید نگرانی نداشته باشند

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

به گزارش بازار شام به نقل از خبرگزاری ایلنا، مدیر عامل سازمان تعاونی روستایی ایران، علی اوسط هاشمی خبر داد که از بیستم اسفند ماه میوه شب عید به وفور به بازار وارد شده و مردم نمی باید بابت قیمت میوه شب عید هیچگونه نگرانی داشته باشند.

مدیر عامل سازمان تعاونی روستایی ایران در  نشست خبری که امروز برگزار گردید، اظهار داشت: برای شب عید به اندازه کافی سیب و پرتقال ذخیره کرده ایم. ذخیره سیب از ٢٠ هزار تن سیب تولید شده تاکنون ١٩ هزار و ٢٢٠ تن خریداری و ذخیره شده است.

میوه شب عید

وی ادامه داد: پرتقال تامسون از ٢٩ هزار و ٧٠٠ تن ، ٢٧ هزارتن آن خریداری شده و در مرحله انتقال به انبار ذخیره است و پرتقال والنسیا را هم قرارداد بسته ایم و تا ١٥ بهمن به انبار انتقال می‌دهیم.

اوسط هاشمی گفت: از ٢٠ اسفند میوه شب عید به بازار عرضه می‌شود.

همین طور وی در خصوص خرید خرما توضیح داد: خرید تضمینی خرما از امروز آغاز می‌شود.

این مقام مسئول اضافه کرد: اگر جهت‌گیری‌هایمان منطبق با آمایش سرزمین و توانمندی‌های استان‌ها و تولیدکنندگان باشد نباید در عرصه تولید و بازار جهانی به مشکل بربخوریم.

مدیر عامل سازمان تعاونی روستایی ایران توضیح داد: تاکنون 45 تن گندم پاییزه خریداری شده و 80 درصد از مطالبات آنها پرداخت شده است تعهد ما در بخش زعفران هم این که تا پایان اسفندماه 40 درصد از مطالباتشان را پرداخت کنیم که در حال 45 درصد را پرداخت کرده‌ایم و از اول سال جدید وارد پرداخت باقیمانده خواهیم شد.

وی تاکید کرد: زعفران از یک محصول صادراتی به محصول مسافرتی تبدیل شده و این موضوع که چند مثقال زعفران همراه هر مسافر باشد در حق تولیدکننده ظلم است ما باید به دنبال بازار جهانی و احقاق حقوق تولیدکنندگان ایران باشیم. ما باید به دنبال یک برند به نام ایران باشیم و این هویت ملی را در جهان ثبت کنیم.
هاشمی گفت: تاکنون بالای 60 تن زعفران تولید کردیم که هر کیلو را با قیمت 4800 تا 5300 تومان خریداری کردیم.

همچنین او در نهایت درباره ی شیر مصرفی مردم گفت: تعاونی روستایی در زمینه کاهش قیمت و یا افزایش قیمت شیر نقش تعیین کننده داشته است ما بازار شیر را از هر کیلو 800 تومان به 1300 تومان رساندم و این امر به نفع تولیدکننده بود و نقش تعاونی روستایی بود که باعث ارتقای این بازار شد. امروز خریداران شیر برای واحدهای صنعتی به خرید نقدی روی آوردند و ما توانستیم بازار را کنترل کنیم.


محصولات


ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.