مسجد حسن ثانی


اخبار روز


مسجد حسن ثانی

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

کشور مراکش در قاره ی آفریقا به یکی از مقاصد گردشگری بسیار جذاب تبدیل شده که برای تعطیلات نوروز امسال نیز تور مراکش نوروز 96 در شمار پرفروش ترین تورها قرار خواهد گرفت.

در این سرزمین جادویی از خیابان ها گرفته تا مردمی که از کنارشان عبور می کنید، بناهای تاریخی، رستوران ها و... همه و همه دیدنی و شگفت انگیز خواهند بود.


تور مراکش | مسجد حسن ثانی

یکی از مکان های دیدنی و بسیار جذاب مراکش، مسجد حسن ثانی در شهر مشهور کازابلانکا قرار دارد. این مسجد در شمار بزرگترین مسجدهای جهان قرار داشته و در جذب توریست به این منطقه بسیار موفق عمل کرده است.

شهر کازابلانکا اگر چه پایتخت کشور مراکش نیست اما به جرات می توان آن را توریستی ترین شهر این سرزمین دانست.


تور مراکش | مسجد حسن ثانی

همان طور که در بالا گفتیم مسجد حسن دوم یا همان مسجد حسن ثانی از بزرگترین مساجد جهان است. اگر بخواهیم دقیق تر به این نکته اشاره کنیم، می باید گفت مسجد حسن ثانی سومین مسجد بزرگ جهان می باشد. پیش از آن مسجد الحرام و مسجد النبی رتبه های اول و دوم دنیا را به خود اختصاص داده اند.

مسجد حسن ثانی و مناره هایش که به سبک اندلسی ساخته شده اند، ارتفاعی معادل 210 متر داشته و از این لحاظ نیز رکورد دار مسجدهای جهان می باشد.

چیزی که در مورد این مسجد بسیار جالب است قرار داشتن بخشی از آن بر روی آب و به واقع در ساحل دریای زیبای آتلانتیک می باشد.

ساخت مسجد حسن ثانی در سال 1987 میلادی شروع شده و در سالروز ولادت پیامبر اسلام (ص) در سال 1993 به طور رسمی کار ساخت به پایان رسیده و مسجد افتتاح گردید.

مسجد حسن ثانی دارای سالن نماز با گنجایش بیست و پنج هزار نفر نمازگزار می باشد و با این ظرفیت می توان یکی از بزرگترین نماز جماعت های جهان را در این مسجد برگزار کرد.

وقتی در مسجد حسن ثانی قرار داشته باشید با نورهای لیزری که به سمت مکه نشانه رفته اند، می توانید قبله را به آسانی پیدا کنید.

سازنده ی مسجد حسن ثانی، میشل پینسیو معمار مشهور فرانسوی بوده که این بنا را از لوکس ترین مصالح ساختمانی بنا کرده است.

تزئینات داخلی مسجد نیز با گچ بری های مجلل و طلاکاری ها و آینه کاری های متعدد نمایی باشکوه به وجود آورده است.

در صورتی که برای تعطیلات امسال به کشور دیدنی و زیبای مراکش سفر می کنید، بازدید از مسجد حسن ثانی در شهر رویایی کازابلانکا را از دست ندهید.


محصولات


ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.