ملت عشق


اخبار روز


ملت عشق

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

ملت عشق نوشته ی الیف شافاک نویسنده ی ترک از رمان ها موفق محسوب شده که در ایران نیز خوانندگان توجه زیادی به آن نشان دادند. در این جا به بخشی از سخنان نویسنده ی آن یعنی الیف شافاک در مصاحبه ای با روزنامه ی زمان ترکیه نگاهی می اندازیم.


ملت عشق

"در این کتاب من مکنونات قلبی خودم را با خواننده در میان گذاشتم.  تصوف، راز من بود که آن را آشکار کردم. این کتاب را نه با این نیت که کتابی در مورد شمس و مولانا بنویسم، آغاز کردم، بلکه عشق را به نثر درآوردم.  این نقطه ی آغاز من بود. عشق را هم در بٌعد معنوی و هم در بٌعد مادی آن مطرح کردم. با کنار هم قرار دادن شخصیت های متضاد، سعی کردم به یک جوهره ی آسمانی دست پیدا کنم.

"برای زنی یهودی و ناخشنود که در سال 2008 با سه فرزند خود در بوستون آمریکا زندگی می کند، مولانا چه مفهومی می تواند داشته باشد؟ " من به دنبال پاسخ این سوال بودم.


ملت عشق

"طبیعتا خطاها و کمبودهایی وجود دارد. در غیر این صورت، ادعای اینکه در رابطه با شمس و مولانا کتابی نوشته ام و همه ی اسرار را درک کرده ام، چیزی جز تکبر بی جا نخواهد بود. اما آنچه که از ته قلبم به خوانندگان می گویم اینست: من این کتاب را با عشق نگاشته ام، آرزو دارم خوانندگان نیز با عشق آن را بخوانند."
الیف شافاک
 
 

 

محصولات


ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.