مهندس رضا آریایی مدیرکل مدیریت بحران لرستان


اخبار روز


مهندس رضا آریایی مدیرکل مدیریت بحران لرستان

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


مهندس رضا آریایی مدیرکل مدیریت بحران لرستان خبر داد؛

پیش‌بینی بارش‌های سیل‌آسا

طی نیمه دوم آذرماه در لرستان

در صورتی که سیلاب به خانه های افراد

 خسارت وارد کند شهرداری باید تا ریال آخر

خسارت را پرداخت کند.ضرورت ترویج فرهنگ بیمه در لرستان

مدیرکل مدیریت بحران لرستان با بیان اینکه همیشه بارش اولین باران با برگ ریزی درختان همراه است، گفت: در این صورت مجاری به وسیله برگ ها بسته می شوند و شهرداری باید بر روی این قضیه تمرکز کند.

آریایی با تاکید بر اینکه مردم با حقوق طبیعی خود آشنایی ندارند، عنوان کرد: در صورتی که سیلاب به خانه های افراد خسارت وارد کند شهرداری باید تا ریال آخر خسارت را پرداخت کند.

وی به آشنا نبودن افراد با فرهنگ بیمه اشاره کرد و اظهار داشت: در تمام دنیا مردم از بیمه خسارت می گیرند و متاسفانه در فرهنگ ما بیمه هنوز جایگاه خود را پیدا نکرده است.

مدیرکل مدیریت بحران لرستان با اشاره به اینکه دولت به هر دستگاهی وظیفه ای داده است، عنوان کرد: دستگاه های اجرایی تنها نباید به هنگام وقوع حادثه به دنبال راه حل باشند.

آریایی با بیان اینکه در همه جای دنیا به هنگام وقوع طوفان درخت شکسته خواهد شد، گفت: هدف ما در مدیریت بحران این است که جان انسان ها گرفته نشود چرا که نمی توان از وقوع حوادث طبیعی جلوگیری کرد و ما مجبوریم هنگام حوادث طبیعی خسارات را به حداقل برسانیم.

پیش بینی بارش های سیل آسا در نیمه دوم آذر ماه

وی به تخصیص اعتبار برای جبران خسارات ناشی از حوادث غیر مترقبه استان طی دو سال اخیر اشاره کرد و گفت: با اعتبارات تخصیص داده شده می توان بخشی از خسارت های وارده به استان را جبران کنیم.

مدیرکل مدیریت بحران لرستان با اشاره به اینکه به هنگام وقوع حوادث طبیعی حضور نیرو و تجهیزات دو امر مهم و اساسی هستند، افزود: واقعا حضور نیروها به هنگام وقوع حوادث بی نظیر است و تمام تلاش خود را برای به حداقل رساندن خسارات انجام می دهند.

آریایی در ادمه سخنان خود خواستار هرس درختان سطح شهر توسط شهرداری شد و عنوان کرد: هرس درختان سطح شهر تقریبا دو یا سه ماه وقت می خواهد که از شهرداری می خواهیم با همکاری شرکت توزیع برق این مهم را در دستور کار خود قرار دهند.

وی با اشاره به اینکه در بعضی مناطق سطح شهر هرساله سیلاب رخ می دهد، افزود: مدیریت شهری در شهرها به عهده شهرداری است که درخواست داریم هر یک از دستگاه های اجرایی هرکدام وظایف دستگاهی خود را انجام دهند.

مدیرکل مدیریت بحران لرستان عنوان کرد: در این راستا بخشداران ارتباط خود را با دفتر امور روستایی در استانداری بیشتر کنند چرا که ماهیت این دفتر انجام اقدامات در بحث روستاها است.

آریایی به بارندگی های نیمه دوم آذر ماه امسال اشاره کرد و گفت: ما در نیمه دوم آذر ماه به طور حتم شاهد وقوع سیلاب خواهیم بود.

وی با بیان اینکه ۴۵ روز از فصل پاییز گذشته و تا به حال بارندگی جدی رخ نداده است، تصریح کرد: تا زمانی که برگ ریزان درختی خاتمه پیدا نکند بسته شدن کانال های سطح شهر خرم آباد ادامه خواهد داشت.

مدیرکل مدیریت بحران لرستان گفت: تجهیزات استان در بحث مقابله با حوادث استاندارد نبوده و نیازمند به روز شدن و نوسازی هستند.
محصولات


ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.