میلان، مهد مد


اخبار روز


میلان، مهد مد

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

با تور زمستانی اروپا همراه شده و به پایتخت مد یعنی شهر میلان ایتالیا می رویم.
شهر میلان جایی ست که تمام طراحان بزرگ مد دنیا از آن برخاسته اند. به علاوه موزه های متعدد، کلیساهای مشهوری چون کلیسای جامع میلان، و کلیسای سانتا ماریا دله گزاتزیه از دیگر جاذبه های این شهر ایتالیایی محسوب می شود.
هفته ی مدل میلان (Milan Fashion Week) زمانی ست که بیشترین طرفداران مد و پوشاک به این شهر وارد می شوند.
به جز این در اینجا به برترین مکان های دیدنی میلان اشاره ای مختصر می کنیم:

1. کلیسای جامع میلان Duomo di Milano
کلیسای جامع میلان با سبک معماری گوتیک، یک کلیسای فوق العاده می باشد که مراحل ساخت آن چیزی در حدود 6 قرن به طول انجامیده است. این کلیسا در سال 1805 برای تاج گذاری ناپلئون که خود را به عنوان پادشاه ایتالیا نیز معرفی کرده بود، آماده گردید و تغییراتی چون اصلاح نمای بیرونی آن به سبک کارلو پلیکانی روی آن صورت گرفت. و طبیعتا تمام هزینه های این اصلاح و تغییرات بر عهده ی خزانه ی فرانسه گذاشته شد.

تور اروپا | کلیسای جامع میلان

2.  گالری ویتوریو امانوئل  Galleria Vittorio Emanuele
گالری ویتوریو امانوئل کهن ترین مرکز خرید دنیاست که در سال 1861 طراحی و ساخته شده است. نام این گالری، نام پادشاه ایتالیا ویتوریو امانوئل می باشد. مرکز خرید ویتوریو امانوئل دارای چهار طبقه می باشد که در هر یک فروشگاه هایی چون فروشگاه های جواهرات، انواع لباس های مد روز و برندهای لوکس دنیا، کتاب و تابلوی نقاشی و البته رستوران ها و کافی شاپ های مختلفی نیز در آن وجود دارند.

گالری ویتوریو امانوئل

3. منطقه فشن  Fashion District
و اما محله ی فشن یا مد میلان که برجسته ترین نقطه ی اروپا به لحاظ تجمع برندها و فروشگاه های برترین برندها و لباس های مد روز می باشد. علاوه بر همه ی این ها خانه های اربابی با معماری های قرن هفدهم تا نوزدهم هم در این محله به چشم می خورند که اکثراً موزه شده اند. در این محله امکان این را پیدا خواهید کرد که  از بوتیک های برندهای معروف همچون هرمس، آرمانی، ورساچه، شانل، بولگاری، دولچه اند گابانا و غیره... دیدن کنید و در فروشگاه هایی که اجناسی با قیمت های مناسب دارند خرید کنید.

تور اروپا | منطقه ی فشن میلان


4.  قلعه اسفورزا (Castello Sforzesco)
این قلعه یکی از مهمترین بناهای تاریخی میلان است و مدت ها مظهر قدرت در مقابل حکام داخلی و خارجی بوده است. اکنون این قلعه تبدیل به موزه شده است.

قلعه ی اسفورزا میلان
 
5.  پارک سِمپیونه (Parco Sempione)
پارک سمپیونه در قسمت تاریخی میلان قرار داشته و به واقع وسیع ترین پارک میلان نیز به شمار می رود.

تور اروپا | پارک سمپیونه

6.  استادیوم سان سیرو (San Siro)
استادیوم فوتبال سان سیرو واقع در منطقه سان سیرو میلان، متعلق به شهرداری میلان و برای تمرین تیم های آ.ث.میلان و اف.سی. اینترناتسیوناله میلان است و حدود 80 نفر ظرفیت دارد. مدونا، مایکل جکسون، بون جووی و هنرمندان دیگری هم در این ورزشگاه کنسرت داده اند.

تور اروپا | استادیوم سان سیرو

7. سانتا ماریا دله گراتزیه (Santa Maria delle Grazie)
کلیسای سانتا ماریا دله گراتزیه از برترین کلیساهای میلان می باشد که سبک های معماری گوتیک و رنسانس را در هم آمیخته است.
تور اروپا | کلیسای سانتا ماریا دله گراتزیه

8.  طاق صلح (Arco della Pace)
طاق صلح میلان از بناهای بسیار باارزش و دیدنی میلان و به طور کلی ایتالیا محسوب می شود، ساخت این طاق در عصر ناپلئون و در سال 1807 توسط لوئیجی کانیولا معمار شروع شد و بخاطر فتح میلان توسط امپراتوری اتریش ناتمام ماند. سپس در سال 1838 توسط فرانچسکو لوندونیو و فرانچسکو پورلی تکمیل شد. افرادی همچون ناپلئون سوم و ویکتور امانوئل دوم پس از پیروزی در جنگ هایشان از این دروازه وارد میلان شدند.
تور اروپا | طاق صلح میلان
 

محصولات


ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.