ناتور دشت


اخبار روز


ناتور دشت

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

رمان ناتور دشت نوشته ی سلینجر در شمار رمان های پرفروش فیدیبو قرار گرفته و توصیه می کنیم اگر تا به حال این رمان را نخوانده اید، حتما به آدرس زیر مراجعه کرده و نسخه ی الکترونیک آن را دانلود کنید.


رمان ناتور دشت یک قهرمان دارد و او یک نوجوانی ست به نام هولدن کالفیلد که در پس اخراج از مدرسه از ترس رویارویی با پدر و مادر به جای خانه رفتن، سه روز را در کوچه پس کوچه ها می گذراند. این سه روز برای او به مانند یک دنیا شناخت و تغییر شده و چون دستی او را گرفته و از دنیای نوجوانی عبور می دهد، معصومیت را در او کشته و شخصیتی جدید خلق می کند.

ناتور دشت

برای آن که بیشتر با حال و هوای این رمان زیبا آشنا شوید، چندین نقل قول از هولدن را در اینجا ارائه کرده ایم:

نقل قول هایی از هولدن کالفیلد:
" من و آن یارو افسر نیروی دریایی وقتی همدیگر را دیدیم به هم گفتیم از دیدن هم خوشحال شدیم. این جمله اعصابم را به هم می ریزد. من همیشه دارم این جمله از دیدن تان خوشحال شدم را برای کسی به کار می برم که اصلا از دیدنش خوشحال نشدم! ولی اگر بخواهید زنده بمانید باید این جمله را بگویید!"

"در هر حال خوشحالم که بمب اتم را اختراع کرده اند. اگر یک بار دیگر جنگی راه بیفتد، من نفر اولی هستم که به جنگ می روم. به خدا قسم می خورم که داوطلبانه به جنگ می روم."


ناتور دشت


"پسر! وقتی می میری حسابی به آدم حال می دهند! امیدوارم وقتی مردم یک آدم عاقل پیدا بشود که جسد مرا در رودخانه ای چیزی پرتاب کند!"

با صدای بلند به من گفت: "موفق باشی"، درست مثل «اسپنسر» که وقتی داشتم از «پنسی» می رفتم. فقط خدا می داند که چقدر متنفرم از این که وقتی دارم از جایی می روم یک نفر با صدای بلند بگوید موفق باشی. واقعا اعصاب آدم خرد می شود."

"اصلا کل مشکل همین است؛ نمی توانی جایی را در این دنیا پیدا کنی که آرامش داشته باشد، چون اصلا چنین جایی وجود ندارد. شاید فکر کنی که وجود دارد ولی وقتی به خیال خودت به چنین جایی رسیدی یک نفر پیدایش می شوم و زیر دماغت می نویسد: {...}."

"نکته ای که در مورد بچه ها باید به آن توجه داشته باشی این است که اگر می خواهند یک حلقه طلا را بگیرند باید به آنها اجازه بدهی که این کار را انجام بدهند. اگر موفق نشدند، خب، موفق نشدند، ولی اصلا خوب نیست که چیزی به آنها بگویید."

"هرگز چیزی به کسی نگویید. اگر بگویید، کم کم همه را از دست می دهید!"


محصولات


ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.