نانوائی سنگکی حاج عبدالمحمد عسگری با قدمت 110 ساله در بروجرد


اخبار روز


نانوائی سنگکی حاج عبدالمحمد عسگری با قدمت ۱۱۰ ساله در بروجرد

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -نانوائی سنگکی حاج عبدالمحمد عسگری

با قدمت 110 ساله در بروجرد110 سال پیش ( سال 1285 )وقتی که مرحوم حاج محمد علی باقری  نانوائی سنگکی واقع در کوی صوفیان بروجرد را بنا می نهاد، هیچگاه به فکرش هم خطور نمی کرد که یک روزی سنگک دانه ای صنار، بشود دانه ای 8500 ریال!

چرخ روزگار گذشت و گذشت تا بعد از حاج علی محمد باقری، مرحوم حاج حسن عسگری که داماد حاج محمد علی بود سکان هدایت این نانوائی را بر عهده گرفت و ایشان هم چند سالی در این حرفه نان آور خانواده بود تا اینکه جان به جان آفرین تسلیم نمود

 و اینک سالیان سال است که حاج عبدالمحمد عسگری پس از سه بار دست به دست شدن مشغول رتق و فتق امور نانوائی سنگکی عسگری می باشد.

 نانوائی با قدمت 110 سال در کوی صوفیان بروجرد روبروی پارک باغ ملی ( صامتیه )!

اینک، حاج عبدالمحمد خسته از دل آزردگی هایی که در این مدت دیده است و  فشارهایی که به این نانوایی وارد می شود، تصمیم به فروش این نانوایی تاریخی در بروجرد گرفته است.

وقتی از وی می پرسم چرا می خواهی نانوایی قدیمی تان را بفروشید؟ می گوید: شما به جای من، چرا هیچ مسوولی در این شهر از نانواهایی ها حمایت نمی کند؟  چرا تمامی هزینه های نانوایی مان چند برابر شده اما در آمد مان تغییر آنچنانی نکرده است؟

حاج عبدالمحمد عسگری می گوید و می گوید و من فقط شنونده سخنان مردی هستم که خسته شده و دیگر توان اداره نانوایی خودش را هم که مدتهاست دخلش با خرجش نمی خواند را ندارد!

صمیمانه آرزومندم مشکلات این نانوایی تاریخی هر چه سریعتر رفع شود و خانوده عسگری همچنان گرداننده این نانوایی سنگکی تاریخی بروجرد باشند.
 
 آهان ! راستی تا یادم نرفته  یک جائی خواندم که  در ژاپن  با اینکه زمین کم دارند اما بناهای بالای 50 سال را آثار ملی اعلام می کنند!

محصولات


ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.