نقد اجتماعی /سوزنی به خودمان! بدانیم که باید از کی، چی بخواهیم!


اخبار روز


نقد اجتماعی /سوزنی به خودمان! بدانیم که باید از کی، چی بخواهیم!

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -نقد اجتماعی


سوزنی به خودمان!

بدانیم که باید از کی، چی بخواهیم!


فرهاد داودوندی- بروجرد:

طرف خودش را با سرعت به نماینده شهرمان در مجلس شورای اسلامی می رساند و می گوید: چرا کوچه ما آسفالت نیست؟!

آن دیگری با دیدن فرماندار توقع دارد بنر قهرمانی فرزند ورزشکارش در شهر نصب شود!

فرد دیگری به یک وبلاگ نویس زنگ می زند و می گوید: وقتی ما را از کارخانه اخراج کردند چرا از درگیری و بزن بزن ما با روسای کارخانه عکس روی وبلاگت نگذاشته ای؟! و بعد می افزاید: البته می دانیم هر جا نفعی برایت داشته باشد می روی؟!

رئیس اداره برق را می بینیم درخواست استخدام رسمی فرزندمان را داریم، رئیس اداره تامین اجتماعی را می بینیم توقع داریم دفترچه بیمه که توسط  کارخانه مان تمدید نشده را حالا یک جوری تمدید تاریخ کند!

 فامیل دورمان در یک ارگان نظامی درجه دار است  اول با چاکرم مخلصم و اگر انجام نداد با تندی، از وی می خواهیم که کالای قاچاق مصادره شده مان در دادگستری را برای مان آزاد کند!

توقع داریم مدیر کتابخانه ها سریعتر کتابخانه های نیمه تمام را افتتاح کند! و یا رئیس اداره ورزش و جوانان ورزشکاران بروجردی عضو تیم استان را حمایت مالی کند!

به هر حال بارها می بینیم که درخواست هایی که بسیاری از آنها به حق است در جا و مکان و فردی مطرح می شود که اصلا و ابدا مطرح کردن شان مثمر ثمر نیست!

بد نیست بدانیم : نماینده شهر در مجلس نمی تواند کوچه آسفالت کند، نصب بنر ورزشکاران در شهر کار فرماندار نیست، وبلاگ نویس و خبرنگار هم قرار نیست کارگر اخراجی را به سر کار برگرداند، فرد نظامی نمی تواند در کار قوه قضائیه دخالت کند، قانونا رئیس اداره ورزش و جوانان شهرمان هم نمی تواند از اعضا بروجردی تیمهای ورزشی استان حمایت مالی کند زیرا تیمهای ورزشی استان را باید اداره کل و هیات های ورزشی استان تامین مالی کنند!

 اداره کتابخانه ها و اداره ورزش و جوانان و حتی شبکه بهداشت و درمان نمی توانند ساخت و ساز اماکن انجام بدهند و بلکه فقط می توانند بعنوان بهره بردار اماکنی را که برای آنها می سازند بعد از اتمام تحویل بگیرند و حق دخالت در ساخت و ساز را ندارند!

به هر حال لازم است درخواست های مان را حتما حتما با مسوولین، روسا و مدیران شهری در میان بگذاریم و در این بین سر سوزنی هم از بیان درخواست های مان کوتاه نیائیم، اما باید بدانیم هر نکته را کجا و و با چه مدیری در میان گذاشته و در آخر نتیجه لازم را به دست بیاوریم.

بارها دیده می شود که طرف با تندی و صدای بلند حرفی را خطاب به یک مدیر شهری می گوید، و وقتی با مدرک و سند معتبر می شنود که اصلا این مورد به این مدیر مربوط نیست، با حالت شرمندگی محل را ترک می کند!

پس قبل از مطرح کردن خواسته های به حق مان، باید کسب اطلاع کنیم که چه کسی مسوول مستقیم رسیدگی به مشکل مورد نظرمان است، بعد آن را در یک محیط آرام مطرح کرده و آنوقت به شدت پیگیر پاسخ از طرف آن مدیر مربوطه باشیم. والسلام!

محصولات


ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.