هشدار: احتمال یخ زدگی لوله های آب در پایتخت


اخبار روز


هشدار: احتمال یخ زدگی لوله های آب در پایتخت

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

با توجه به برودت زیاد هوای تهران، رئیس مرکز مدیریت بحران، ریسک و پدافند غیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران، محمد رضا احمد نسب به خبرنگار ایسنا گفت: در ساعات آینده احتمال یخ زدگی لوله ها و کنتورهای آب زیاد است و ضروری ست شهروندان اقدامات لازم برای حفاظت از کنتورهای آب را به انجام رسانند.


احتمال یخ زدگی لوله های آب در تهران

وی اضافه کرد: پوشش کنتور و لوازم جانبی آن با استفاده از پوشال، پشم شیشه یا سایر پوشش های مناسب باید انجام بگیرد و البته باید این کار به گونه ای انجام شود که کنتور آب به راحتی قابل قرائت باشد.

وی به شهروندان تهرانی توصیه کرد تا کاملا مراقب باشند تا در محفظه ی کنتور آب جمع نشده و به یخ زدگی نرسد. احمد نسب توضیح داد: در صورت یخ زدگی کنتور و لوله های رابط از گرم کردن ناگهانی کنتور و استفاده از آب جوش یا ایجاد آتش در اطراف کنتور جدا خودداری شود.

رئیس مرکز مدیریت بحران، ریسک و پدافند غیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با اشاره به آمادگی کامل شرکت های زیر مجموعه آبفای استان تهران تاکید کرد: به علت قطع برق در منطقه ی 22 تهران، تعدادی از چاه های آب منطقه ی 22 از مدار خارج شده بود که با تلاش نیروهای امدادی وارد مدار شد. همین طور در منطقه ی وردآور تعدادی از چاه های آب به علت قطع برق از مدار خارج شده اند که در تلاش هستیم این مشکل رفع شود. هم چنین برق مخزن کوه سیاه و 15 حلقه چاه در آبفای جنوب غربی قطع است که عمدتا به علت شکستگی درختان و قطع خطوط برق است.


محصولات


ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.