همایش بصیرت عاشورایی درنور برگزار شد


اخبار روز


همایش بصیرت عاشورایی درنور برگزار شد

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

با حضور هیات امناء مساجد و مسئولین هیات مذهبی ، امام جمعه نور و چمستان و دیگر مسئولین شهرستان نور همایش بصیرت عاشورایی در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی این شهرستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی نور، حجت الاسلام میثم رضایی رییس شورای هیئات مذهبی نور در روز یکشنبه 11 مهر ماه جاری  ضمن خوش آمد گویی گزارشی از فعالیت یکساله شورا  ارائه داد

در ادامه سید مهدی ارجمند امام جمعه نور در این همایش ایام محرم و صفر را فرصت مناسبی در جهت ترویج معرف دینی دانست و اظهار داشت: باید کوشید تا نسل جوان ما در این ایام با ارزش ها و درس های قیام امام حسین (ع) در راه پاسداری از اسلام ناب محمدی (ص) آشنا شوند.
حجت اسلام امیری  امر به معروف و نهی از منکر را از درس های مهم قیام عاشورا عنوان و تصریح کرد: فلسفه قیام عاشورا بایستی همواره به خوبی برای جامعه تبیین شود.
وی زنده نگه داشتن یاد واقعه جانگداز عاشورای حسینی را بسیار مهم ذکر کرد و گفت: همه ما وظیفه داریم در این راه، رهروان خوبی برای امام حسین (ع) باشیم.
امام جمعه نور با اشاره به اهمیت توجه به اقامه نماز یادآور شد: هیأت های مذهبی می توانند در ترویج فرهنگ نماز در جامعه نقش بسیار موثری داشته باشند و در این خصوص امام حسین (ع) را الگوی خویش قرار دهند.
وی با بیان اینکه مردم متدین ما ارادت خاصی به امام حسین (ع) دارند، افزود: انتظار می رود هیأت های عزاداری در جهت برگزاری آئین های سوگواری ایام محرم و صفر، برنامه ریزی و دقت لازم را داشته باشند و در جهت ترویج فرهنگ عاشورایی گام بردارند.

محصولات


ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.