هیئت باب الحوائج موسی ابن جعفر(ع) بروجرد


اخبار روز


هیئت باب الحوائج موسی ابن جعفر(ع) بروجرد

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

گفتگو با مسئولین


 هیئت باب الحوائج موسی ابن جعفر(ع) بروجرد
فرهاد داودوندی- بروجرد:

- لطفا خودتان را معرفی نمائید؟
- غلامرضا امام رضائی هستم فرزند حسین متولد سال 1326 بروجرد که از سال 1340 در هیئت باب الحوائج موسی ابن جعفر(ع) بروجرد حضور دارم.

- این هیئت چند سال سابقه دارد؟ و چه کسی بانی تاسیس این هیئت بود؟
- دقیقا 53 سال از عمر این هیئت می گذرد. مرحوم کریم تمکین معروف به رئیس که ضمنا شاعر هم بود موسس این هیئت بود، وی با فروش بلیط بخت آزمائی خرج هیئت را در می آورد، بعد از ایشان، مرحوم حمید غلامیان مسئول  هیئت باب الحوائج موسی ابن جعفر(ع) شد و بعد از آن مرحوم نیز اینجانب در خدمت اعضا هیئت می باشم.

- از مداحان و مسئولین قبلی این هیئت که دستشان از دنیا کوتاه شده است برای مان بگوئید.
- خداوند همه در گذشتگان را بیامرزد، از روزهای تاسیس این هیئت، مرحوم محمد منصف، مرحوم محمد جباری، مرحوم حاج محمد راه طی کن، مرحوم حاج میرزا کماسی بعنوان مداح و مرحوم حاج ماشاله برزوئی و مرحوم شیخ حسن هجری بعنوان سخنران حضوری فعال داشتند.

-لطفا از فعالیت های جانبی هیئت باب الحوائج موسی ابن جعفر(ع) برای مان بگوئید!
- این هیات دارای دو صندوق پس انداز و صندوق صالحات باقیات است که از طریق صندوق اولی به افراد نیازمند، وام بدون سود با اقساط 8 ماهه پرداخت می نمائیم و  از در آمد صندوق صالحات باقیات نیز 60 خانواده بی بضاعت را زیر پوشش قرار داده ایم.

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
- لطفا خودتان را معرفی نمائید و مسئولیت تان در هیات باب الحوائج موسی ابن جعفر(ع) را بیان بفرمائید!
- احمد سوداگر هستم فرزند عزت اله متولد سال 1334 شغل آهنگر که از زمان ورودم به این هیات در سمت های مختلف از جمله پرچم گیری، علامت گیری،  سرپائی کن خدمت نموده ام و حدود 14 سال است که  بعنوان صندوقدار هیات فعالیت می نمایم.

- هیئت باب الحوائج موسی ابن جعفر(ع) بروجرد چند عضو دارد؟
- عضو ثابت حدود 160 نفر داریم، اما در مناسبت های مختلف به مانند ایام محرم به بیش از 300 نفر نیز می رسیم.

- هیات شما سینه زنی است یا زنجیر زنی؟
- در طول سال  سینه زنی می کنیم، اما در دهه محرم هیات زنجیر زنی می شویم. لازم است که بعرض تان برسانیم که بجز یکهفته  اول عید نوروز، هیئت باب الحوائج موسی ابن جعفر(ع) بروجرد در تمامی هفته ها و به مناسبت های مختلف هیات ما فعالیت دارد.

- علت تقسیم تمامی گوشت های قربانی جمع آوری شدن بین اعضا هیات و نیازمنادن تحت پوشش هیئت تان چیست؟
- سالهاست در این هیئت که اساس آن بر دوستی گذاشته شده است، تمامی نذورات غیر نقدی جمع آوری شده بطور یکسان و مساوی در روزهای بعد از عاشورا بین اعضا تقسیم می گردد و هز عضو یک سهم از باقیمانده گوشت های قربانی جمع آوری شده دارد و بطور کلی هیچگونه گوشت نذری توسط مسئولین هیئت به بهانه استفاده در طول سال، نگه داری نمیشود و همه گوشت ها بطور کاملا مساوی بین اعضا پخش می گردد.


بقیه عکس ها در ادامه مطلب

بیش از 27 عکس در ادامه مطلب

محصولات


ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.