هیچ کشوری بیت کوین را به عنوان پول رایج تایید نکرده است


اخبار روز


هیچ کشوری بیت کوین را به عنوان پول رایج تایید نکرده است

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

گزارش بازار شام به نقل از خبرگزاری تسنیم:

به گفته ی رئیس کل بانک مرکزی کشور ، اعتبار بیت کوین در هیچ کشوری به رسمیت شناخته نشده و البته بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران نیز به هیچ وجه این ارز دیجیتال را معتبر نمی شناسد.

ولی الله سیف، رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران می گوید: هیچ کشوری بیت‌کوین را به عنوان پول رایج و قابل اتکا تایید نکرده است و بانک مرکزی نیز بیت‌کوین را تأیید نمی‌کند.


نظر ولی الله سیف درباره ی بیت کوین

وی با اشاره به معاملات صورت گرفته بر پایه ی بیت کوین ادامه می دهد: ریسک‌های زیادی به بیت‌کوین وارد است و به هیچ عنوان بانک مرکزی بیت‌کوین را تأیید نمی‌کند.

سیف تاکید می کند: درباره این ارز دیجیتال مطالعاتی داشته‌ایم و درخصوص رویکرد دیگر کشورها به آن هم بررسی‌هایی صورت گرفته که نتایج آن و راهبرد ما به زودی اعلام می‌شود.

همین طور وی می افزاید: هیچ کشوری بیت‌کوین را به عنوان پول رایج و قابل اتکا تایید نکرده است و بانک مرکزی نیز بیت‌کوین را تایید نمی‌کند.

رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران گفت: با وجود اینکه معاملات بیت کوین رواج پیدا کرده است، اما باید مردم مراقب این موضوع باشند.

وی توضیح داد: در آینده مواضع دقیق‌تر و شفاف‌تری درباره بیت کوین بیان خواهد شد و کسانی که در خصوص بیت‌کوین سرمایه گذاری می‌کنند نوساناتی از ریسک را می‌پذیرند.

این در شرایطی ست که بیت کوین بیش از هر زمان دیگری در جهان مورد توجه قرار گرفته و به خصوص افزایش قیمت چشمگیر و بی سابقه ای که ظرف مدت کوتاهی که پشت سر گذاشتیم، شامل حال این ارز دیجیتال شده؛ باعث گردیده تا مردم زیادی در اقصی نقاط جهان به فکر سرمایه گذاری روی بیت کوین بیفتند.

اما واقعیتی که کارشناسان اقتصادی مرتبا به آن اذعان دارند، عدم اتکا پذیری بیت کوین و یا هر ارز دیجیتال دیگری ست که رئیس کل بانک مرکزی کشور نیز به آن اشاره داشت.


محصولات


ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.