وام خوداشتغالی برای دانش آموختگان


اخبار روز


وام خوداشتغالی برای دانش آموختگان

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

دانش آموختگانی که در جستجوی آگهی استخدام ناموفق بوده و برای به راه انداختن یک کسب و کار متعلق به خود نیازمند سرمایه ی اولیه هستند، می توانند برای دریافت وام خود اشتغالی قدم پیش بگذارند.

اگر چه احتمالا دریافت این وام به این آسانی هم نخواهد بود، اما به امتحان کردنش می ارزد.


وام خود اشتغالی

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار گفت: 20 هزار میلیارد تومان وام اشتغال برای دانش آموختگان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در نظر گرفته شده و به عنوان وام به افراد متقاضی پرداخت خواهد شد.

عیسی منصوری عنوان ساخت: علاوه بر20 هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح اشتغال فراگیر دانش آموختگان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی معادل یک و نیم میلیارد دلار برای اشتغال روستائیان اختصاص یافته است.

وی اظهار داشت: ثبت نام رسمی از متقاضیان برای دریافت تسهیلات اشتغال روستایی و اشتغال دانش آموختگان از دو روز دیگر در سایت کارا آغاز می شود.

او ادامه داد: در اجرای طرح اشتغال فراگیر برای سال 96 ایجاد 951 هزار فرصت شغلی در نظر گرفته شده است.

وی گفت: 650 هزار شغل از این فرصتها در رشته های پر اشتغال است و در مشوق های بیمه ای هم باید تمایل به ایجاد اشتغال را بیشتر کنیم.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار تاکید کرد: طرح کارورزی دانش آموختگان از تیر امسال آغاز شده و این طرح می تواند متناسب نبودن تحصیلات دانش آموختگان با نیازهای بازار کار را در کوتاه مدت حل کند.

وی افزود: دانش آموختگان در این طرح 4 تا 6 ماه در واحدهای مرتبط با درسشان کارورزی می کنند و ماهانه حدود 300 هزار تومان به آنها پرداخت می شود.

عیسی منصوری گفت: 80 درصد کسانی که دوره های کارورزی را می گذراند در همان واحدها یا واحدهای جنبی مشغول به کار می شوند.

برای مطالعه ی ادامه ی مطلب به آدرس زیر وارد شوید:


محصولات


ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.