پیش نیازهای ساخت برنامه اندرویدی


اخبار روز


پیش نیازهای ساخت برنامه اندرویدی

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

اپلیکیشن های گوشی همراه امروزه از رونق بسیاری برخوردار بوده و هر یک از کاربران گوشی های هوشمند، بنا به نیازهای خود از اپلیکیشن های مختلفی به صورت روزمره استفاده می کنند.

به همین سبب طراحی اپلیکیشن اندروید یک دریچه ی بسیار باارزش برای تولید برنامه های کاربردی در زمینه های گوناگون می باشد که از طریق آن می توانید بنا بر نیازهای تعریف شده یک برنامه ی همه جانبه طراحی کرده و بسازید.

اما در این جا به پیش نیازهای لازم برای طراحی یک اپلیکیشن اندروید اشاره ی مختصری می کنیم:

تجربه کار با جاوا:
احاطه بر زبان برنامه نویسی جاوای استاندارد نمی تواند به صورت مستقیم در نوشتن اپلیکیشن های اندرویدی موثر باشد، اما اگر با زبان جاوای استاندارد آشنا باشید، توسعه ی اپلیکیشن های اندرویدی بارها ساده تر خواهد شد.


java


یادگیری زبان برنامه نویسی جاوا کار چندان سختی نیست ولی طراحی اپلیکیشن های اندروید بدون علم بر زبان برنامه نویسی جاوا ممکن نخواهد بود.

تجربه کار با XML:

آموختن و تجربه ی کار با XML نه تنها در طراحی و تولید برنامه های اندروید بلکه، در دیگر شاخه های برنامه نویسی نیز بسیار کمک خواهد کرد.  اگر تجربه ی کار با XML را داشته باشید، روند طراحی برنامه ی اندروید برایتان بسیار سریع تر خواهد بود.

XML


محیط توسعه:

بسیاری از توسعه دهندگان اندروید،  Eclipse را به عنوان محیط توسعه مناسب برای ساخت اپلیکیشن‌های مبتنی بر این سیستم عامل معرفی می‌کنند. لازم به ذکر است که برای شروع برنامه نویسی اندروید در این محیط، لازم است تا  Android SDK را از قبل بر روی کامپیوتر خود نصب کرده باشید.

مطلع باشید که خود گوگل یک بسته ی جامع از Android SDK و Eclipse و دیگر ابزارهای مورد نیاز را در اختیار و دسترس توسعه دهندگان قرار داده است.
 
محصولات


ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.