کلینیک تخصصی و مرکز تصویربرداری پزشکی پرتو بروجرد روز جهانی رادیولوژی را گرامی داشت


اخبار روز


کلینیک تخصصی و مرکز تصویربرداری پزشکی پرتو بروجرد روز جهانی رادیولوژی را گرامی داشت

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -طی مراسمی در هتل زاگرس بروجرد

کلینیک تخصصی و مرکز

تصویر برداری پزشکی پرتو بروجرد

 روز جهانی رادیولوژی را گرامی داشتامروز 17 آبان،مصادف با 8 نوامبر،روز جهانی رادیولوژی نام گذاری شده است.

در 8 نوامبر 1895،ویلهلم کنراد رونتگن،در حالیکه مشغول تحقیق پیرامون خواص پرتو های کاتدی(همان الکترون ها) بود،به صورت کاملا اتفاقی ،متوجه نوعی پرتو در لامپ کاتدی شد که آن را پرتو ی مجهول یا پرتو x نامید که بعد ها به یاد رونتگن،به آن پرتو رونتگن نیز گفته شد.

رونتگن تا 28 دسامبر 1895 خواص این اشعه را به طور کامل بررسی کرد و در مقاله ای دست نویس نتیجه ی آزمایشات خود را بیان کرد.نظر به برجسته بودن مقاله ی علمی او،اولین جایزه نوبل فیزیک در سال 1901 به ویلهلم کنراد رونتگن اعطا گردید.

اولین گرافی(عکس) نیز از دست همسر رونتگن توسط رونتگن گرفته شد. بعد ها این اشعه نه تنها در تشخیص، که در درمان نیز مورداستفاده قرار گرفت.

سال ها از روزی که پرتو ایکس کشف شد میگذرد و هر روز بیشتر و بیشتر به کاربردهای این اشعه پی می بریم. هر روز بیشتر حس می کنیم که به رونتگن مدیونیم و تنها راه تشکر از این دانشمند برجسته ادامه دادن راه وی به بهترین شکل ممکن است.

سایت فرهاد 90  روز جهانی رادیولوژی را به کلیه پزشکان و پرسنل محترم مراکز رادیولوژی در بروجرد و  مسوولین و دست اندرکاران محترم کلینیک تخصصی و مرکز تصویربرداری پزشکی پرتو بروجرد و همچنین دوست بسیار عزیزم حاج ناصر تیزهوش تبریک می گوید.


محصولات


ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.