۹ میلیون وسیله نقلیه فاقد بیمه‌نامه


اخبار روز


۹ میلیون وسیله نقلیه فاقد بیمه‌نامه

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

در حاشیه ی بیست و سومین همایش بیمه و توسعه به گزارش بیمه بازار، رئیس‌کل بیمه مرکزی با تاسف اظهار نمود که در حال حاضر 9 میلیون دستگاه وسیله ی نقلیه بدون بیمه نامه در سطح کشور وجود دارد و البته این در حالی ست که هر سال به این تعداد افزوده خواهد شد. همچنین وی گفت: امسال ۱۰ هزار میلیارد تومان حق بیمه شخص ثالث خواهد بود و به این ترتیب ۲۵۰۰ میلیارد تومان تعهدات از خسارات عقب است. طبق اظهارات وی برخی اقشار جامعه از پرداخت حق بیمه مستاصل مانده و پرداخت هزینه های بیمه برایشان سنگین می ماند. او در این راستا از دولت و قوه ی قضاییه درخواست ارائه ی طرحی حمایتی برای پرداخت دیه را مطرح نمود. 

بیمه شخص ثالث

در بخشی دیگر در باب ظرفیت صنعت بیمه ی کشور رئیس کل بیمه مرکزی، همتی چنین عنوان کرد که: ظرفیت بالقوه صنعت بیمه در کشور را ۱۷ هزار میلیارد تومان می باشد. و اگر مطالبات را هم اضافه کنیم ۲۵ هزار میلیارد تومان می‌شود که این ارقام زمینه مناسبی را برای سرمایه‌ گذاری بیمه در بازار سرمایه فراهم می‌سازد و آینده این سرمایه گذاری روشن است.

بیمه شخص ثالث

طبق آماری که وی ارائه داد، در مدت 7 ماهی که پشت سر گذاشته شده، تعداد پرونده های بیمه که به پرداخت خسارت منتهی شده اند، چیزی در حدود 17 میلیون پرونده بوده است. وی در این راستا افزود: بازار بیمه با سایر بازار‌ها تفاوت دارد و به‌خاطر تعهداتی که به مردم فروخته می‌شود بسیار حساس است و کنترل و نظارت بیشتری را می‌طلبد تا آسیبی به بیمه‌گذار وارد نشود و ثبات بازار بیمه در بلندمدت حفظ شود.


محصولات


ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.