مرداد, ۱۳۹۲


اخبار روز


خودرو داخلی/۱ شهریور

 • بازدید :
 • مرداد ۳۱ام, ۱۳۹۲
 • جدید 92
 
 

۱۱۰

 

==>> مشاهده خودرو داخلی/۱ شهریور . . .

 

برچسب ها :

چه کسی پفک را اختراع کرد

 • بازدید :
 • مرداد ۳۱ام, ۱۳۹۲
 • جدید 92

صدها میلیون نفر در سراسر جهان آن را از سن کودکی تا بزرگسالی خورده اند، پفک نمکی یا “چیز دودلز” نامی که “موری یوهایی” خالق آن بر رویش نهاد.

موری یوهایی که فرزند یک زوج مهاجر ترک بود در اواخر دهه ۱۹۵۰ میلادی اولین کارخانه پفک نمکی یا “چیز دودلز” را در محله برونکس نیویورک احداث نمود.
محصول او به چنان محبوبیتی دست یافت که کمپانی غول پیکر تولید تنقلات “بوردن” در آمریکا در سال ۱۹۶۵ کارخانه سازنده “چیز دودلز” موری یوهایی را از صاحبش خریداری کرد.

فک نمکی عمدتاً با طعم پنیر در بازار عرضه می گردد. بلغور ذرت وآب در داخل دستگاهی به نام اکسترودر پف کرده و پس از عبور ازخشک کن روی آن با مخلوطی از روغن گیاهی ، پودر پنیر ویا سایر طعم دهنده های مناسب ، رنگ مجاز خوراکی ونمک پوشش داده می شود.“چیز دودلز” در اواخر دهه ۱۹۶۰ به ایران آمد. در اوایل دهه ۱۹۷۰ میلادی با شکوفایی انفجار آمیز اقتصاد ایران که سرمایه گزاران خارجی و داخلی را تشویق به سرمایه گذاری در کشور کرده بود تولید “چیز دودلز” نیز به خیل عظیم محصولات تولیدی کارخانه های تازه تاسیس در ایران اضافه و نام “پفک

نمکی” از سوی شرکت “مینو” بر روی آن نهاده شد. پاکت نایلنی قرمز رنگی که پفک نمکیهای میگو مانند ترد در آن در انتظار خورده شدن نشسته بودند بخشی از خاطرات کودکی بسیاری از ایرانیان را نیز تشکیل می دهد.
موری یوهایی خالق “چیز دودلز” یا پفک نمکی در روز ۲۷ ژوئیه سال ۲۰۱۰ بدنبال ابتلا به بیماری سرطان در سن ۹۰ سالگی در منزل مجلل خود واقع در لانگ آیلند نیویورک درگذشت.

 

==>> مشاهده چه کسی پفک را اختراع کرد . . .

 

برچسب ها :

پیامک تنهایی و غم فیلسوفانه شهریور ۹۲

 • بازدید :
 • مرداد ۳۱ام, ۱۳۹۲
 • جدید 92
پیامک تنهایی و غم فیلسوفانه (40)
***************

در غم عشق نبودی و محبت کردی

این هم از لطف شما بود و نمی‌دانستیم

من نکردم گله از عهد و وفاداری تو

عهد ما عهد جفا بود و نمی دانستیم

رنج بی‌عشقی و تنهایی و بی‌مهری یار

همه تقدیر خدا بود و نمی‌دانستیم

*
*
*
*
*
*
*

با تو بر مرغان دریایی امیرم

بی تو در زندان تنهایی اسیرم

با تو در کاخ وفا ارباب عشقم

بی تو در کوه جفا سنگی حقیرم

*
*
*
*
*
*
*

دوره دوره ی تنهایی دست ها نیست

دوره دوره ی تنهایی دل هاست
اس ام اس جدید و غمگین  تنهایی و غم

شبیه برگ پاییزی  پس از تو قسمت بادم

خداحافظ  ولی هرگز نخواهی رفت از یادم

خداحافظ و این یعنی در اندوه تو می میرم

در این تنهایی مطلق  که می بندد به زنجیرم

*
*
*
*
*
*
*

تنهایی یعنی

من یه موبایل دارم که نمی دونم آهنگ زنگش چیه !

*
*
*
*
*
*
*

دکتر علی شریعتی :

چه رنجی است لذت ها را تنها بردن و چه زشت است زیبایی ها را تنها دیدن

و چه بدبختی آزار دهنده ای است تنها خوشبخت بودن

*
*
*
*
*
*
*

نرو دستم به دامانت

نگو دیگر نمی آیی

که می میرم غریبانه

امان از درد تنهایی
اس ام اس تنهایی و غم جالب و توپ

تنهایی ام را با کسی قسمت نخواهم کرد

یک بار قسمت کردم چندین برابر شد

*
*
*
*
*
*
*

وقتی شکسته اطلسی

وقتی گرفته آسمون

وقتی که تنهایی شده

تنها شریک خونمون

وقتی نگاهه روشنت

حالا غریبه با چشام

دیگه نه اسمت یادمه

نه دیگه عشقت رو می خوام

*
*
*
*
*
*
*

تو برو پیچک من فکر تنهایی این قلب مرا هیچ مکن
اس ام اس تنهایی و غم احساسی و رمانتیک

رو پیشانی من چیزی نیست

غیر یک قصه پر از بی کسی و تنهایی

*
*
*
*
*
*
*

زندگی پراست از گره هایی که تو آن را نبسته ای

اما باید تمام آنها را به تنهایی باز کنی تنهای تنها !!!

*
*
*
*
*
*
*

نامه هایم که چراغ قلبت را روشن نکرد !

امشب تمامشان را بسوزان شاید بتوانی تنهایی ات را ببینی
اس ام اس تنهایی و غم بهترین و زیباترین و قشنگ ترین

همیشه آدما وقتی به همدیگه فکر می کنن که تنها میشن

عاشق واقعی کسی هست که وقتی همه کنارشن

به اونی فکر می کنه که رفیق تنهایی هاشه !

 

==>> مشاهده پیامک تنهایی و غم فیلسوفانه شهریور ۹۲ . . .

 

برچسب ها :

مانکن روس چگونه به کابینه اوباما نفوذ کرد+ تصاویر

 • بازدید :
 • مرداد ۳۱ام, ۱۳۹۲
 • جدید 92

طی سالیان اخیر سازمان‌های جاسوسی روسیه به یکی از قدرتمندترین گروه‌های سیاسی در این کشور تبدیل شده‌اند. این در حالی است که بسیاری از مأموران سابق KGB نیز بسیاری از پست‌های کلیدی کرملین را در اختیار خود گرفته‌اند. یک ضرب‌المثل قدیمی در روسیه می‌گوید: «هیچ چیزی مثل جاسوسی نیست.» مانکن روس چگونه به کابینه اوباما نفوذ کرد+عکس

روسیه سابقه بسیار قدرتمندی در جاسوسی دارد و تاریخ جاسوسی در این کشور به دوران حکومت سزارها بر این سرزمین بازمی گردد. با این حال بعد از سقوط اتحاد جماهیر شوروی KGB که یک سازمان جاسوسی قدرتمند با اختیارات نامحدود بود به سازمان های کوچک تری با اختیارات بسیار محدود تقسیم شد. اما این محدودیت ها مدت زیادی به طول نینجامید و از زمانی که ولادیمیر پوتین (یکی از اعضای سابق KGB) سکان قدرت را در روسیه به دست گرفت، سرویس اطلاعات جاسوسی خارجی (SVR) توانست بسیاری از اختیارات و اقتدار سابق سازمان های جاسوسی را به دست آورد.

در حال حاضر مقامات آمریکایی بر این باورند که میزان جاسوسی این سازمان در آمریکا به میزان فعالیت های جاسوسی آن در دوران جنگ سرد بازگشته است. «پیتر ارنست» مدیر اجرایی موزه بین المللی جاسوسی در واشنگتن که به عنوان مامور CIA بیش از سه دهه در رقابت های سازمانش با KGB حضور داشته این باور را تایید می کند. ارنست در این خصوص می گوید: سازمان های جاسوسی روسیه امروز اگر مهم تر از گذشته نباشند کمتر از آن نیز نیستند و همانند گذشته از اهمیت برخوردارند.

بعد از آمریکا، انگلیس دومین کشوری است که به شدت نگران میزان فعالیت های جاسوسان روسی در این کشور است. مقامات امنیتی انگلیس بر این باورند که میزان فعالیت های جاسوسی روسیه علیه انگلیس همچنان در سطح دوران جنگ سرد قرار دارد. در همین خصوص «جاناتان اوانس» مدیر سازمان ضدجاسوسی انگلیس با اشاره به صرف هزینه های کلان و نیرو های فراوان برای مقابله با جاسوس های روسی تاکید کرده که هزینه های صرف شده در این زمینه به همان اندازه ای است که برای مقابله با القاعده به کار گرفته می شود.

در واقع باید گفت که طی سالیان اخیر سازمان های جاسوسی روسیه به یکی از قدرتمندترین گروه های سیاسی در این کشور تبدیل شده اند. این در حالی است که بسیاری از ماموران سابق KGB نیز بسیاری از پست های کلیدی کرملین را در اختیار خود گرفته اند. یک ضرب المثل قدیمی در روسیه می گوید: «هیچ چیزی مثل جاسوسی نیست.»

مانکن روس چگونه به کابینه اوباما نفوذ کرد+عکس

“اسنودن” نامی که این روزها حاشیه هایی برای دو دولت آمریکا و روسیه رقم زده است و دوباره ماجرای جاسوسی‌های روسیه را بر سر زبان‌ها انداخته است.

اگر به تاریخ جاسوسی در روسیه نگاه کنیم درخواهیم یافت ماجرای اسنودن برای بار اول نیست که اتفاق افتاده است و در طول تاریخ جاسوسان زیادی از غرب و آمریکا به سمت روسیه سرازیر شده اند.

مانکن روس چگونه به کابینه اوباما نفوذ کرد+عکس

جاسوسی برای اتحاد جماهیر شوروی

ردولف ایوانویچ آبل

جاسوس ارشد سازمان جاسوسی شوروی موسوم به \’کا گ ب\’ در سال ۱۹۵۷ میلادی بود که در آمریکا به اتهام انتقال اسرار نظامی به تحمل ۳۰ سال زندان محکوم شد.

مانکن روس چگونه به کابینه اوباما نفوذ کرد+عکس

اف. بی. آی دستگیری او را بزرگترین شاهکار خود می داند و بطور مفصل توصیف می کند که چطور طی ۴ سال تلاش ورزید او را به تله بیاندازد.

او با پاسپورتی به نام کایوتیس وارد آمریکا شد و به نام امیل گولدفوس دستگیر شد. در موقع دستگیری خود را سرهنگ ابل معرفی کرد که نام دوست وهمفکر خوبش، رودولف آبل از لتونی بود که چندی پیش درگذشته بود.

کمبریج ۵

اگر اهل تاریخ باشید حتما نام «کمبریج ۵» را شنیده‌اید؛ چرا که داستان جاسوسی پنج دانشجوی دانشگاه کمبریج بریتانیا برای اتحاد جماهیر شوروی حکایتی معروف است.

این گروه دانشجویی به واسطه گرایش‌های کمونیستی جذب KGB شدند و در سال‌های جنگ دوم جهانی و در تمامی سال‌های دهه ۵۰ سده گذشته برای روس‌ها جاسوسی کردند.

مانکن روس چگونه به کابینه اوباما نفوذ کرد+عکس
کیم فیلبی

کیم فیلبی، رهبر این حلقه بود که یکی از موفق‌ترین جاسوس‌های تاریخ لقب گرفته است. اعضای دیگر این گروه را دونالد مک‌لین، گای بورگس، آنتونی بلانت و جان کارن‌کراس در برمی‌گرفت.

مک‌لین، بورگس و فیلبی در دهه ۱۹۶۰ و زمانی که احساس کردند حلقه محاصره دستگاه‌های اطلاعاتی به دور آنان تنگ‌تر شده و امکان دستگیر شدن‌شان وجود دارد از بریتانیا گریخته و به اتحاد جماهیر شوروی وقت فرار کردند.

بلانت و کارن‌کراس در بازجویی‌ها به جاسوسی برای شوروی اقرار کردند، اما در دادگاه این اتهام را نپذیرفتند. کران‌کراس در روند محاکمه ادعا کرد تحت شکنجه اقرار کرده عضو پنجم گروه است.

مانکن روس چگونه به کابینه اوباما نفوذ کرد+عکس

به هرحال دادگاه رسیدگی‌کننده این دو را مجرم شناخت و با توجه به قوانین بریتانیا که حداکثر مجازات جاسوسی برای کشوری دوست ۱۴ سال زندان است به تحمل حبس محکوم شدند.

ملـیتـا نوروود

ملیتا در لتونی، از یک پدر و مادر کمونیست متولد شد. او دستیار به ظاهر بی ضرر مدیر یکی از مراکز تحقیقاتی اتمی بریتانیا بود که برای مدت ۳۷ سال با خونسردی تمام، اسرار بمب های اتم این کشور را به روسیه گزارش می داد. در نهایت در سال ۱۹۹۹، چهره واقعی او آشکار شد.

مانکن روس چگونه به کابینه اوباما نفوذ کرد+عکس

ژولیوس و اتل روزنبرگ

ژولیوس و اتل روزنبرگ از کمونیست‌های آمریکا بودند که به ارسال اطلاعات هسته‌ای محرمانه ایالات‌متحده برای شوروی متهم شدند.این دو اولین بار در سال ۱۹۳۶ در مجمع کمونیستی یانگ ملاقات کردند و ثمره ازدواج آنان با هم دو فرزند بود.

ژولیوس در ۱۹۴۲ به خدمت سازمان اطلاعاتی شوروی (KGB) درآمد و خیلی زود به جاسوس ارشد شوروی در آمریکا تبدیل شد.

او به اطلاعاتی فوق‌محرمانه در مورد ساختار هواپیماهای جاسوسی U۲ دست یافت که به سرنگونی یکی از این هواپیماها بر فراز خاک شوروی در ۱۹۶۰ منجر شد.

مانکن روس چگونه به کابینه اوباما نفوذ کرد+عکس

در طول دوره‌ای که ژولیوس با روس‌ها همکاری داشت، خیلی‌ها را برای جاسوسی به نفع شوروی به خدمت گرفت. او هزاران سند از سازمان هوافضای آمریکا (ناسا) را در اختیار KGB گذاشت.

یکی از کسانی که با ژولیوس همکاری داشت گروهبان دیویس گریس‌گلاس بود که در مرکز تحقیقات هسته‌ای لس‌آلاموس کار می‌کرد و اسناد زیادی را از طریق او در اختیار روس‌ها گذاشت.

دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا اولین‌بار در ۱۹۵۱ به روزنبرگ‌ها ظنین شدند. این زوج در ۱۹۵۳ به اعدام با صندلی الکتریکی محکوم شدند. این حکم همان سال در زندان سینگ‌سینگ به مرحله اجرا درآمد.

آنا چاپمن

آنا واسیلیونا کوشچینکو معروف به آنا چاپمن متولد ۱۹۸۲ در روسیه است. وی ساکن نیویورک بود تا اینکه در سال ۲۰۱۰ به همراه ۹ تن دیگر به اتهام جاسوسی برای روسیه بازداشت و در تبادل زندانیان با روسیه به این کشور بازگردانده شد. پدر وی دیپلمات روسیه در سفارت این کشور در نایروبی پایتخت کنیا بود. همچنین براساس اخباری تأیید و تکذیب نشده، واسیلی کوشچینکو پدر وی، در زمان اتحاد جماهیر شوروی جزء افسران بلندپایه کا.گ.ب بود.

مانکن روس چگونه به کابینه اوباما نفوذ کرد+عکس

این مدل معروف روسی که در آمریکا مشغول به جاسوسی در لباس مدلینگ و تبلیغات بود با تن‌دادن به روابط جنسی، عامل جمع‌آوری اطلاعات برای سازمان جاسوسی خارجی روسیه یا SVR بود. زمانی که وی پس از دستگیری با جاسوسان آمریکایی مبادله و به روسیه بازگردانده شد مورد تقدیر ولادیمیر پوتین قرار گرفت. او با تکیه بر ظاهر زیبای خود، نفوذ بالایی در میان مقامات بلندپایه امریکا و کابینه اوباما دست و پا کرده و اطلاعات مختلفی به خصوص در زمینه فناوری به دست آورده بود.

چاپمن تا کنون دو بار ازدواج کرده است که هر دو همسر وی انگلیسی بوده‌اند. وی پس از بازگشت به روسیه و نگارش زندگی نامه خود، آن به قیمت ۲۵۰ هزار دلار به حراج گذاشت. وی سپس در روسیه در همان حرفه مدلینگ لباس فعالیت خود را ادامه داد.

مانکن روس چگونه به کابینه اوباما نفوذ کرد+عکس
آنا چاپمن در مراسم مانکن‌ها

در سپتامبر ۲۰۱۰ میلادی وی به عنوان رئیس شورای “محافظان جوان روسیه” منصوب شد. وی در این سمت، به آموزش جوانان روسی که قرار است در آینده افسران امنیتی این کشور شوند آموزش می دهد. زیرکی و ذکاوت از جمله ویژگی‌های این جاسوس بوده است و همین ذکاوت با وجود به دام افتادن وی در آمریکا، جان او را نجات داد. مأموران سیا پس از بازداشت وی ایراد اتهام جاسوسی به او، از یافتن مدرکی دال بر انتقال اطلاعات به روسیه ناتوان بودند.

الدریخ آمس

پرونده الدریخ آمس، آمریکا را تکان داد. آمس کارمند اداره ضدجاسوسی سازمان اطلاعاتی آمریکا (CIA) بود که سال ۱۹۹۴ و پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی به جاسوسی برای این رژیم متهم شد.

اولین ماموریت آمس در سیا، شناسایی جاسوسان شوروی در ترکیه بود و برای اجرای این ماموریت چند سالی در استانبول ترکیه اقامت گزید.

او به دلیل مشکلات مالی بعدها به دام KGB افتاد و جاسوس روس‌ها شد.

او بعدها به دفتر اروپایی سازمان سیا منتقل شد؛ جایی که به فهرست تمامی جاسوسان نفوذی آمریکا در KBG و ارتش سرخ دسترسی داشت.

 مانکن روس چگونه به کابینه اوباما نفوذ کرد+عکس

اطلاعاتی که او در اختیار روس‌ها گذاشت به شناسایی و دستگیری حداقل صدنفر از جاسوسان آمریکا در شوروی سابق و مرگ ده نفر از آنها منجر شد.

اتهام او انتقال اطلاعات مربوط به جاسوسان غرب در شوروی در ازای دریافت ۴٫۶ میلیون‌دلار بود. دریافت همین پول و زندگی مجلل او عاملی شد برای به دام افتادنش.

سیا که از ۱۹۸۵ متوجه به دام افتادن جاسوسانش در شوروی شده بود به دنبال عامل درز اطلاعات به KGB بود. آمس عاقبت دستگیر و به حبس ابد محکوم شد.

او در حال پشت سر گذاشتن این حکم در زندان آلن‌وود در ایالت پنسیلوانیاست و هرگز مشمول عفو نخواهد شد.

ایرل ادوین پیتس

“ایرل ادوین پیتس” افسر ارشد اف بی آی بود که به جرم فروش اطلاعات طبقه بندی شده به روس ها در فاصله سال های ۱۹۸۷ تا ۱۹۹۲ میلادی به تحمل ۲۷ سال زندان متهم شد.

کلاوس فوچس

زندگی فوچس دستمایه ساخت سه فیلم جاسوسی بوده است. فوچس آلمانی‌تبار که فیزیکدانی برجسته بود شهروندی ایالات‌متحده را داشت و در مرکز تحقیقات هسته‌ای لس‌آلاموس کار می‌کرد.

فوچس یکی از دانشمندانی بود که در تولید اولین بمب اتمی نقش به سزایی ایفا کرد و در پروژه تولید اولین بمب هیدروژنی هم مشارکت فعالانه‌ای داشت.

او در دوران تحصیل در آلمان و قبل از مهاجرت به آمریکا در دوره دانشگاه با فعالان حزب کمونیست آلمان رابطه داشت. او با روی کار آمدن نازی‌ها در سال‌های میانی دهه ۳۰ سده گذشته به بریتانیا گریخت و در آنجا دکترای فیزیک خود را گرفت.

مانکن روس چگونه به کابینه اوباما نفوذ کرد+عکس

برای مدت کوتاهی با برنامه تولید بمب اتم بریتانیا مشارکت داشت و در همین دوره بود که شروع به همکاری با KGB کرد.

در سال ۱۹۴۳ به آمریکا مهاجرت کرد و بلافاصله جذب پروژه منهتن برای تولید بمب اتم شد و کارش را در لس‌آلاموس شروع کرد.

به مدت دو سال اطلاعات محرمانه در مورد بمب هیدروژنی را در اختیار روس‌ها می‌گذاشت که در سال ۱۹۴۶ با رمزگشایی از پیام‌های محرمانه KGB دستگیر شد.

او به ۱۴ سال زندان محکوم شد که با گذشت ۹ سال آزاد شد. به زادگاهش آلمان بازگشت و تا زمان مرگش در سال ۱۹۸۸ از این کشور خارج نشد.

مانکن روس چگونه به کابینه اوباما نفوذ کرد+عکس
رابرت هانسن

“رابرت هانسن” که از اواخر دهه ۷۰ سده گذشته به خدمت سازمان اطلاعاتی آمریکا در آمده بود در سال ۲۰۰۱ و پس از لو‌‌رفتن نوار مکالماتش با یک جاسوس روس پس از ۲۰ سال همکاری با KGB به دام افتاد.

سازمان ضدجاسوسی سیا پس از لو رفتن این نوار هانسن را تحت نظر قرار داد و عاقبت هنگامی که با رابط خود برای انتقال اطلاعات در پارکی در شمال ویرجینیا قرار داشت، بازداشت شد.

از نظر بسیاری از کارشناسان اطلاعاتی هانسن یکی از موفق‌ترین جاسوس‌های دوجانبه و البته از مخرب‌ترین آنها در تاریخ ایالات‌متحده بوده که ساختار داخلی سیا را برای روس‌ها برملا کرده است.

ویلیام کولتون میلای

“ویلیام کولتون میلای” پلیس آمریکایی ساکن آلاسکا که به اتهام فروش اسرار نظامی کشورش به یک مامور \’اف بی آی\’ متهم به جاسوسی برای روسیه، دستگیر و به ۱۶ سال زندان متهم شد.

در حال حاضر ماجرای جاسوسی و پناهندگی این جاسوسان به موضوع اول دستگاه‌های دیپلماسی جهان مبدل شده است؛ به طوری که اگر نگاهی به روابط کشورهای مختلف کنیم، می‌بینم گاهی یک جاسوس رابطه دو کشور را به حدی می رساند که صف آرایی جنگی در برابر هم شکل می‌دهند.

مرجع : سایت خبری مشرق

 

==>> مشاهده مانکن روس چگونه به کابینه اوباما نفوذ کرد+ تصاویر . . .

 

برچسب ها :عکس دیدنی آدم فضایی زیر زمینی

 • بازدید :
 • مرداد ۳۱ام, ۱۳۹۲
 • جدید 92

تفکری که از انسان های فضایی در ذهن آدم ها وجود دارد، موجوداتی هستند بد چهره با صورت های بزرگ و کشیده به همراه چشم هایی که بسیار بزرگتر از چشم انسان هاست. تا به حال استخوان هایی پیدا شده است که این نکات را داشته باشند اما دلیلی بر بیگانه یا فضایی بودن آن ها پیدا نشده است.

چندی پیش در یکی از قبرستان های کرواسی تعدادی کارگر در حال کندن زمین بودند که با جسمی عجیب روبرو شدند. این جسم عجیب که از جنسی نرم اما بادوام و محکم است تقریبا به چهره انسان های فضایی شباهت دارد و برروی آن بخشی که به نظر دهان این موجود باشد نیز دیده می شود.

عکس دیدنی آدم فضایی زیر زمینی

شهردار منطقه “مدیمورج” که این سر در انجا پیدا شده است به خبرنگاران گفت:” این جسم عجیب به نظر سر یک موجود فضایی است زیرا تمامی اجزای صورت را دارد اما شباهتی به انسان های زمینی ندارد.” او همچنین در ادامه گفته است که این سر بویی شبیه به عطر های مردانه می دهد.

این جسم عجیب این روزها تحت نظارت شدید نگهداری می شود و مسئولین کرواسی منتظر آن هستند تا متخصصین از راه رسیده و آزمایشات را روی این آدم فضایی انجام دهند. این جسم بیگانه در حالی پیدا شده است که چندی پیش نیز استخوان های عجیبی کشف شده بودند اما مطالعات روی آن ها نشان داد این موجودات تنها انسان های باستانی هستند.

 

==>> مشاهده عکس دیدنی آدم فضایی زیر زمینی . . .

 

برچسب ها :

زلزله ای به بزرگی ۳٫۳ ریشتر شریف آباد تهران را لرزاند.

 • بازدید :
 • مرداد ۳۱ام, ۱۳۹۲
 • جدید 92
به گزارش موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، زلزله  ای به بزرگی ۳٫۳ ریشتر بامداد امروز(پنجشنبه) شریف آباد تهران را  لرزاند.

تاریخ وقوع زلزله: پنجشنبه، ۳۱ مرداد ۱۳۹۲ در ۰۰:۱۴:۱۴
(وقت محلی - تهران)

۲۰۱۳-۰۸-۲۱ ۱۹:۴۴:۱۴
(UTC)

بزرگی زلزله:

۳.۳

نوع بزرگی:

MN

موقعیت ومرکز زلزله:

۳۵.۳۶ شمالی و ۵۱.۸۱ شرقی
عمق: ۲۳ کیلومتر
عدم قطعیت مکانی: ۰.۸۷+/- کیلومتر در جهت شمالی – جنوبی
۱.۱۱+/- کیلومتر در جهت شرقی – غربی
منطقه:

استان تهران

فاصله‌ها:

۸ کیلومتری شریف آباد، تهران
۱۱ کیلومتری پیشوا، تهران
۱۶ کیلومتری ورامین، تهران
۵۲ کیلومتری تهران، تهران

منبع:

موسسه ژئوفیزیک، دانشگاه تهران

 

==>> مشاهده زلزله ای به بزرگی ۳٫۳ ریشتر شریف آباد تهران را لرزاند. . . .

 

برچسب ها :


اخبار روز