خرداد, ۱۳۹۷


اخبار روز


زندگی نامه برخی شاعران عرب به زبان فارسی

 • بازدید :
 • خرداد ۳۱ام, ۱۳۹۷
 • جدید 92

راهنمای ایزو ۵۰۰۰۱

 • بازدید :
 • خرداد ۳۰ام, ۱۳۹۷
 • جدید 92
راهنمای ایزو 50001، روی راهکارهایی برای مدیریت مصرف انرژی در سازمان های کوچک و بزرگ تمرکز دارد.

ایزو 50001 الزاماتی را برای ایجاد، اجرا و حفظ و بهبود سیستم مدیریت انرژی تعیین می کند که هدف آن این است که سازمان را قادر سازد که یک رویکرد سیستماتیک را در دستیابی به بهبود مستمر عملکرد انرژی، از جمله بهره وری انرژی و مصرف انرژی دنبال کند.

ISO 50001 الزامات بهبود مصرف انرژی را در موارد زیر پوشش می دهد: اندازه گیری، مستند سازی، گزارش دهی، شیوه های طراحی  و تهیه تجهیزات، فرآیندها، آموزش پرسنل و...


ایزو 50001


ایزو 50001 در مورد تمام متغیرهایی که بر میزان کارایی انرژی تاثیر می گذارند و می توانند تحت نظارت و تحت تاثیر سازمان قرار گیرند، اعمال می شود. لازم به ذکر است که ISO 50001 معیارهای عملکرد خاصی را در رابطه با انرژی تجویز نمی کند.

گواهینامه استاندارد ایزو 50001  ISO 5001 طراحی شده است که به طور مستقل مورد استفاده قرار گیرد، اما می توان این استاندارد را هماهنگ با سایر سیستم های مدیریتی به کار برد.

استاندارد ایزو 50001 برای هر سازمانی که مایل به اطمینان از مطابقت با سیاست های مصرف بهینه انرژی باشد و نیز بخواهد این گونه سیاست گذاری را به دیگر شرکای تجاری و بازار هدف خود نشان دهد، قابل اجراست.

چنین انطباقی با استفاده از خود ارزیابی، خودکفا بودن یا تائید سیستم مدیریت انرژی به ظهور خواهد رسید.

دستور العمل ها و الزامات ایزو 50001 سازمان های کوچک و بزرگ را در زمینه ی بهینه سازی مصرف انرژی هدایت کرده و در نهایت ثمره ی آن به جز دریافت گواهینامه ایزو 50001، کاهش هزینه های جاری سازمان و بهینه سازی فرآیندهای جاری سازمان خواهد بود.

تمام سازمان هایی که مایل به بالا بردن سطح اعتبار داخلی و بین المللی خود هستند، برای دریافت این گواهینامه ایزو کاندیدای مناسبی محسوب می شوند.


 

==>> مشاهده راهنمای ایزو ۵۰۰۰۱ . . .

 

برچسب ها :

تجهیزات آشپزخانه رستوران | ابزارهای کمک آشپز

 • بازدید :
 • خرداد ۲۷ام, ۱۳۹۷
 • جدید 92
وقتی مراحل راه اندازی رستوران به پایان رسیده و آشپزها در آشپزخانه رستوران مشغول به کار می شوند، نبود تعدادی از تجهیزات ضروری آشپزخانه صنعتی در روال پیشبرد کار کارکنان آشپزخانه رستوران مساله ساز خواهد شد.

گاهی اوقات مدیریت رستوران برای صرفه جویی در هزینه ها از خرید برخی وسایل آشپزخانه که از ابزار اصلی پخت و پز نیستند، صرفه نظر می کند.

گروه خرد کن ها در شمار وسایلی قرار دارند که غالبا توسط نفری که برای خرید تجهیزات رستوران مامور شده، از قلم افتاده می شوند.

اما وسایلی چون سبزی خرد کن، خلال کن و پوست کن چقدر اهمیت دارند؟ و بدون این وسایل کار رستوران و آشپزخانه ی آن چطور پیش خواهد رفت؟

خلال کن  و پوست کن

تصورش را بکنید که برای وعده ی ناهار به سیب زمینی سرخ کرده زیادی احتیاج داشته باشید، آیا واقعا پوست کندن و خلال کردن آن حجم سیب زمینی توسط کارکنان آشپزخانه رستوران میسر خواهد بود؟

توجیه: استفاده از سیب زمینی های خلال شده آماده

شاید راهکار قطعی شما برای عدم استفاده از پوست کن و خلال کن، خرید بسته های سیب زمینی خلال شده آماده که از پیش فریز شده اند، باشد.

اما این راهکار به هیچ وجه صرفه ی اقتصادی نداشته و زمانی که قرار باشد در حجم بالا سیب زمینی سرخ کرده تهیه کنید؛ منافع مالی ترجیح می دهد که سیب زمینی را خودتان با قیمت نازل تر خریداری کرده و به صورت تازه پوست کنده و خلال کنید.


تجهیزات آشپزخانه رستوران | ابزار کمک آشپزی

علاوه بر این برای پوست کندن بادمجان ها چه خواهید کرد؟ آیا قرار است به صورت دستی و دانه دانه بادمجان را پوست بکنید؟ کدو چه می شود؟ هویج ها چطور؟ و... به این دلایل به ظاهر کوچک اما پراهمیت و زمان گیر حتما در آشپزخانه صنعتی رستوران خود به ابزارهای کمک آشپزی احتیاج خواهید داشت.


مورد دیگری که ممکن است در آشپزخانه های صنعتی نادیده گرفته شود، سبزی خرد کن می باشد.

ممکن است در وحله ی اول فکر کنید سبزی خرد کن اهمیت زیادی نداشته و می توانید از سبزی های خرد شده آماده استفاده کنید. اما چیزی که در نظر نمی گیرید، سلیقه ی آشپز رستوران در کم یا زیاد کردن یکی از سبزی ها در ترکیب سبزی غذاهای مختلف است. این ریزه کاری هاست که می تواند طعم قرمه سبزی در رستوران شما را با رستوران خیابان بعدی متفاوت کند.


تجهیزات آشپزخانه صنعتی

 

==>> مشاهده تجهیزات آشپزخانه رستوران | ابزارهای کمک آشپز . . .

 

برچسب ها :

عجیب ترین زمین های فوتبال

 • بازدید :
 • خرداد ۲۷ام, ۱۳۹۷
 • جدید 92
با توجه به این که در دوران جام جهانی 2018 روسیه قرار داریم، و ورزشگاه های روسی را در اوج شکوه و زیبایی در این مسابقات می بینیم؛ بد نیست که نگاهی هم به عجیب ترین زمین های فوتبال و مربع سبز در دیگر نقاط جهان بیندازیم.

عکس ها از خبرگزاری مهر


عجیب ترین زمین های فوتبال

عجیب ترین زمین های فوتبال

عجیب ترین زمین های فوتبال

عجیب ترین زمین های فوتبال

عجیب ترین زمین های فوتبال

عجیب ترین زمین های فوتبال

عجیب ترین زمین های فوتبال

عجیب ترین زمین های فوتبال

عجیب ترین زمین های فوتبال

عجیب ترین زمین های فوتبال

عجیب ترین زمین های فوتبال

عجیب ترین زمین های فوتبال جهان

عجیب ترین زمین های فوتبال جهان

عجیب ترین زمین های فوتبال

عجیب ترین زمین های فوتبال


عجیب ترین زمین های فوتبال جهان

عجیب ترین زمین های فوتبال

عجیب ترین زمین های فوتبال

عجیب ترین زمین های فوتبال

عجیب ترین زمین های فوتبال

عجیب ترین زمین های فوتبال

عجیب ترین زمین های فوتبال

عجیب ترین زمین های فوتبال

عجیب ترین زمین های فوتبال

عجیب ترین زمین های فوتبال

 

==>> مشاهده عجیب ترین زمین های فوتبال . . .

 

برچسب ها :باز هم باد و طوفان داریم…

 • بازدید :
 • خرداد ۲۵ام, ۱۳۹۷
 • جدید 92
احد وظیفه، مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور برای برخی از استان های کشور از جمله مازندران، تهران، قزوین، البرز و گیان طی امروز و فردا باد و طوفان پیش بینی کرد.

وی به خبرنگار خبرگزاری ایسنا توضیح داد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی و خروجی مدل‌ها، امروز و فردا (جمعه و شنبه ۲۵ و ۲۶ خرداد) به ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در برخی نقاط شمال غرب، استان‌های گیلان، مازندران و ارتفاعات البرز در استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می‌شود.


پیش بینی وضعیت آب و هوا

وظیفه تاکید کرد: در روز یکشنبه (۲۷ خرداد) در مناطق شمالی استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و ارتفاعات البرز، رشد ابر و رگبار پراکنده باران با رعد و برق پیش بینی می‌شود و در سایر مناطق کشور جو پایدار خواهد بود.

وی عنوان ساخت: امروز (جمعه ۲۵ خرداد) در شرق و شمال شرق کشور وزش باد شدید پیش بینی می‌شود که در برخی مناطق به ویژه منطقه زابل با گرد و خاک همراه خواهد بود.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: امروز شرق خلیج فارس در روزهای شنبه و یکشنبه خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان به سبب وزش باد شدید مواج پیش بینی می‌شود.

همین طور او در خصوص هوای تهران بیان داشت: آسمان تهران فردا (شنبه ۲۶ خرداد) صاف، گاهی وزش باد، اوایل شب افزایش ابر همراه با افزایش باد پیش بینی می‌شود. بیشترین و کمترین دمای تهران ۳۵ و ۲۳ درجه سانتیگراد خواهد بود. همچنین وضعیت جوی تهران در روز یکشنبه (۲۷ خرداد) صاف، گاهی وزش باد، در بعد از ظهر افزایش باد با بیشترین و کمترین دمای ۳۷ و ۲۴ درجه سانتیگراد خواهد بود.

 

==>> مشاهده باز هم باد و طوفان داریم… . . .

 

برچسب ها :

چرا باید از مشاور ایزو کمک بگیریم؟

 • بازدید :
 • خرداد ۲۵ام, ۱۳۹۷
 • جدید 92
در صورتی که سازمان بزرگ یا شرکت کوچک شما نیازمند دریافت گواهینامه استاندارد ایزو است، پیش از هر اقدامی باید با یک مشاور متخصص ایزو مشورت نموده و از وی راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

مشاور ایزو چه اقداماتی انجام می دهد؟

مشاور ایزو شرکت و سازمان را مورد بررسی دقیق و تخصصی قرار داده و بسته به نوع فعالیت سازمان و نوع گواهینامه ی ایزو درخواستی یک سری ممیزی های داخلی انجام می دهد. که طبق نتایج آن باید تغییرات و بهینه سازی در فرآیندهای سازمان ایجاد شود.

با اعمال این تغییرات که مشاور ایزو نیز مرحله به مرحله مورد بررسی قرارشان می دهد، به الزامات گواهینامه ایزو مور نظرتان نزدیک تر می شوید.


مشاور ایزو

با پیاده سازی دستورالعمل هایی که فرآیندهای سازمان را منطبق بر الزامات استاندارد ایزو نماید، یک قدم بزرگ به اخذ گواهینامه ایزو نزدیک خواهید شد.

مشاور ایزو بررسی های نهایی را انجام داده و در صورتی که همچنان مغایرت و مشکلی وجود داشته باشد، جهت رفع آن راهنمایی های لازم را ارائه می دهد. پس از آن سازمان آماده  ی ممیزی اصلی جهت صدور گواهینامه ی ایزو خواهد شد.

در صورتی که از مشاور ایزو حرفه ای در مسیر آماده سازی سازمان برای دریافت گواهینامه ی ایزو کمک گرفته باشید، روال همگام سازی سازمان یا شرکت بزرگ تا کوچک با الزامات رایج ایزو با سهولت پیش رفته و هزینه ی کمتری پرداخت خواهید کرد.

توجه داشته باشید که بدون کمک گرفتن از مشاور ایزو ممکن است مسیر را بارها خطا رفته و هزینه های اضافی و ناکارآمد بتراشید که در نهایت تنها به هدر دهی سرمایه و زمان منجر شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره می توانید به مشاوران ایزوهوم مراجعه نمایید.

 

==>> مشاهده چرا باید از مشاور ایزو کمک بگیریم؟ . . .

 

برچسب ها :


اخبار روز