483 کارگر نساجی بروجرد بازگشت به کار نشدند


اخبار روز


۴۸۳ کارگر نساجی بروجرد بازگشت به کار نشدند

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Image result for ‫نساجی بروجرد‬‎

6 ماه هم گذشت و

وعده ای دیگر از مسئولین که محقق نشد؛


6 ماه پیش 483 کارگر نساجی بروجرد از کار بیکار شدند و قرار شد اول مهرامسال بازگشت به کار شوند اما مهر از راه رسید و کارگران اخراجی به کار بازنگشتند و کارگران اخراج شده باید چند ماه دیگر بی پولی و شرمندگی خانواده را تحمل کنند و این نمونه ای دیگر از وعده های توخالی بود که محقق نشد.


به گزارش بازتاب بروجرد بحران در صنایع شهرستان بروجرد بیداد می کند، از تعطیلی 50 درصدی صنایع گرفته تا نیمه فعال بودن واحدهای دیگر که نیمه جان نفس می کشند و در این میان کارگران بیشتر از همه رنج برده و کسی فریاد آنها را نمی شنود.


چند سالی است که حال و روز کارخانه های بروجرد مساعد نیست به طوری که کاشی جم و زاگرس خودرو از کارخانه های مهم این شهرستان هم اکنون به طور کامل  تعطیل شده اند و سامان کاشی هم با اندکی فعالیت کار می کند و نساجی بروجرد هم با نیمی از ظرفیت به کار خود ادامه می دهد.

Image result for ‫نساجی بروجرد‬‎
دیماه سال 94 زمزمه های اخراج کارگران  نساجی بروجرد به دلیل اجرای طرح توسعه و نوسازی ماشین آلات شنیده می شد که همه مسئولین استانی و شهرستانی اخراج کارگران را منتفی اعلام کردند و قول می دادند که اجرای این طرح بدون اخراج کارگران اجرا شود.


دقیقا روز 29 اسفند 94 تعداد 483 کارگر نساجی با سابقه های مختلف کاری لغو قرارداد شدند که بازهم برخی از مسئولین چشمان خود را بر روی این مسئله بسته بودند و اظهار داشتند موضوع اخراج کارگران جدی نیست.


بعد از لغو قراردادها، کارگران نساجی چندین بار تجمع و اعتراضاتی را انجام دادند که بی نتیجه ماند و در پاسخ به آنها باز هم وعده سر خرمن دیگری داده شد که بعد از 6 ماه همه کارگران به کار باز می گردند.


حالا امروز اول مهر 95 دقیقا 6 ماه از این برنامه می گذرد و کارگران نساجی بازگشت به کار نشدند و این هم وعده ای دیگر از مسئولان که روی زمین ماند.


در طول این مدت کارگران نساجی از بیمه بیکاری استفاده کرده و اما بیمه بیکاری بسیاری از آنها بعد از 6 ماه قطع می شود و باز هم مشکلاتی به وجود می آید که برخی از مسئولین چشمان خود را بر روی حقیقت بسته اند و اقدامی برای رفع این مشکلات نمی کنند.


امید 483 کارگر نساجی بروجرد ناامید شد و باز هم بیکاری و ناامیدی سهم کارگرانی می شود که هیچ کسی به فکر آنها نیست.


در حالی که قرار بود 50 میلیارد تومان تسهیلات به نساجی بروجرد برای اجرای طرح توسعه و نوسازی اعطا شود اما هنوز از این تسهیلات خبری نیست ومسئولین استانی و شهرستانی هر بار فقط و فقط می گویند پیگیر هستند.


با توجه به این که استان لرستان یکی ازاستان های انتخاب شده به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی است اما به نظر می رسد سهم کارخانه های بروجرد برای جلوگیری از ورشکستگی و بی رونقی تقریبا هیچ است.


مهر ماه با هزینه های سنگین راهی کردن بچه ها به مدرسه فرا رسیده و گویا قرار است کارگران زیادی بازهم شرمنده فرزندان و خانواده شوند.

Image result for ‫نساجی بروجرد‬‎
در حالی که از چند هفته پیش قرار بود کارگران نساجی بروجرد بازگشت به کار نشوند، شنیده هایی مبنی بر اخراج 200 کارگر دیگر مطرح شد.


این در حالی بود که همه مسئولین این موضوع را انکار می کردند، یکی از مسئولین بروجرد در تماس تلفنی با بازتاب بروجرد گفت این مسئله وجود داشته اما به مرگ گرفته شده تا به تب راضی شود به این معنا که کارگران اگر بازگشت به کار نمی شوند، حداقل 200 کارگر دیگر اخراج نشوند.


در سال 87 نیز 400 کارگر ازنساجی بروجرد اخراج شد که بعد از سالها تعدادی از آنها به کار برگشتند اما اینکه آیا این تعداد کارگر به کار بازمی گردند، کسی نمی داند؟؟


البته تلاش بازتاب بروجرد برای تماس با مسئولین بروجرد برای جویا شدن عدم بازگشت کارگران به کار بی نتیجه ماند و روزگذشته بسیاری از مسئولین مربوطه رد تماس می زدند و پیامک می دادند که در جلسه هستند، جلساتی که دردی از مردم را دوا نمی کند و روز به روز بر مشکلات شهر افزوده می شود.
محصولات


ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.